Yaşasın yılbaşı ruhu, yaşasın el yapımı hediyeler. Yılbaşı el yapımı hediyeler için en güzel dönem bence. Çevrenizdekileri ufak şeylerle çok mutlu edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu sene yeni yıl için 3 farklı kendin yap hediye hazırladım. Yapılışları çok kolay olmasına rağmen herkesi sevindirecek kadar tatlı olan hediyelerim videolu yapılışlarını her zaman olduğu gibi Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Cüce Noel Babalar

Tam bir Nordik stili olan bu noel babalara ben genelde Mudo Concept’te denk geliyordum ama bu sene kendim yapayım dedim. Çok da şeker oldular:)

kendin-yap-cuce-noel-babalar

Malzemeler:

 • 1 kase pirinç
 • Kare bir kumaş parçası
 • Gri veya kırmızı ince keçe
 • Peluş
 • Sıcak silikon

Kare şeklinde kestiğim kumaşın içine bir kase pirinç koyup kenarlarını bir araya getirerek sıkıca bağladım. Kumaş olarak yılbaşı ruhuna uygun ekose bir kumaş kullandım.

Beyaz peluştan üçgen bir parça kesip bunu sıcak silikonla yapıştırıyorum. Bu parça noel babamızın sakalı olduğundan boyutunu buna göre belirleyebilirsiniz.

Şimdi sıra noel babamızın külahını yapmaya geldi. İnce keçeden üçgen bir parça kesin. Boyutunu külahın uzunluğuna göre belirleyebilirsiniz. İki kenarını birleştirerek bu parçayı külah haline getirin. Uçlarda kalan fazlalıkları da makasla kesin.

Bu parçayı da üst kısma sıcak silikonla yapıştırın.

Bu noel babanın gözleri görünmüyor burun ucunu göstermek lazım. Yuvarlak ahşap bir boncuğu burun olarak yapıştırıyorum. kabul edin çok tatlı oldular;)

“Joy” Bardak Altlıkları

Yılbaşı için çok kolay bir hediye alternatifi daha. Yılbaşı temasına uygun olsun diye üstlerine Joy yazmayı da ihmal etmedim, böylece 3’lü bir set yapmış oldum.

bardak-altliklari-diy

Malzemeler

 • Mantar bardak altıkları
 • Ekoseli kumaş
 • Dekupaj tutkalı
 • Beyaz akrilik boya

Kumaşı bardak altlıklarına göre yuvarlak şekilde kestim ve dekupaj tutkalıyla yapıştırdım.

Kuruduktan sonra beyaz akrilik boyayla her birine tek bir harf yazacak şekilde “Joy” yazan bir set hazırladım. Yılbaşı temalı olarak mesajınızı değiştirerek bardak altlıklarını o şekilde de hazırlayabilirsiniz.

Kahve Tutacağı

Kış aylarında en çok kullandığımız aksesuarlardan biri bardak tutacakları. Ben bu tutacakları biraz daha eğlenceli hale getirerek tasarlamaya karar verdim. Bu fikri Pinterest’te görmüştüm ve bardak tutacaklarımı tilki şeklinde yapmaya karar verdim;)

diy-bardak-tutacagi

Malzemeler

 • Turuncu kalın keçe
 • Siyah ve beyaz ince keçe
 • Sıcak silikon

Bardak tutacağının şablonu için Starbucks’tan aldığım karton tutacağı kullandım. Herhangi bir kahveciden alacağınız tutacağı açıp keçenin üstüne koyun ve kenarlarından şablon çıkartın.

İşaretlediğiniz yerlerden kesmeden önce tilkinin kulaklarını çizmeyi unutmayın;)

Kestiğiniz parçaya göz, kulak ve ağız yapınca tutacak son halini almış olacak.

Son olarak iki ucunu sıcak silikonla sıkıca yapıştırın. Dikmek isterseniz silikon kullanmanıza hiç gerek yok tabii.

İlham verici kendin yap fikirler için yılbaşı sayfamı ziyaret etmeyi unutmayın;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz