Yine ajandamda bir süredir popüler olan bir dekorasyon trendi vardı. Bir süredir popüler olmasına rağmen mağazalarda fiyatların düşmediğini görünce birkaç kendin yap fikir derlemeye karar verdim. Yenilediğim salonum için iki farklı şeffaf çerçeve projesi hazırladım. Her ikisi de yapılış olarak oldukça kolay olduğundan hangisini severseniz onu deneyebilirsiniz.

Şeffaf çerçevelerin en güzel tarafı her iki tarafı da şeffaf olduğundan çok daha şık ve minimalist bir görünüm sunması. Bu sayede çerçeveye ne koyarsanız koyun sonuç oldukça güzel oluyor. Ben ilk yaptığım çerçevelere kurumuş yapraklar ve beyaz kuş tüyleri koydum. Baharın gelişiyle kurumuş sonbahar yaprağı yerini kurumuş papatyalara bıraktı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Yeşim Halıcı Tan (@tarzmeselesi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Şeffaf çerçevelerin içerisine tematik düzenlemelerde yapabilirsiniz. Örneğin eski notları, siyah beyaz fotoğraflar ve kuru çiçeklerle o anın bir hatırası olarak saklayabilirsiniz. Örnekleri artırmak mümkün ama önce gelin iki farklı şeffaf çerçeve yapımını anlatayım.

Lastikli Şeffaf Çerçeve

Malzemeler

  • Kalın ambalaj lastikleri
  • 2 adet eski çerçeve camı
  • asmak için zincir

Bu fikri aslında siyah ambalaj lastikleriyle yapmak istemiştim ancak yurt dışında olmasına rağmen bizde siyah renkli kalın ambalaj lastiklerinden bulamadım. Ancak klasik sarı renkli olan ambalaj lastikleri de – hatta tarçın rengi – benim dekorasyonuma uygun olduğundan bir sıkıntı yaşamadım. Marker ile bir boyama denemesi de yaptım ancak bu yüzeyde başarısız oldum tabii.

İki aynı boyda çerçeveden çıkardığım camı kullandım. Aynı boyda iki adet cam çerçeveniz yoksa internette uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Yapmanız gereken ambalaj lastiklerini camların dört tarafından geçirmek ve duvara asmak isterseniz üst kısmına zincir takmak. Bu arada çerçeve ayaklarıyla veya duvara dayayarak da çok güzel görünecektir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Yeşim Halıcı Tan (@tarzmeselesi)’in paylaştığı bir gönderi ()


 

Ahşap Kenarlı Şeffaf Çerçeve

Lastikli çerçevede belki camınıza uygun lastik bulmakta veya rengini dekorasyonunuza uydurmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumda geniş kenarlı ahşap bir çerçeve bulmanız gerekecek. Peki ne kadar geniş? Kullanacağınız iki camı da sığdırabileceğiniz kadar geniş.

Malzemeler

  • 2 adet kalın kenarlı cam çerçeve
  • Bakır renk sprey boya
  • kargaburun

Ben yine ucuz fiyatlı iki çerçeve aldım ve camlarını söktüm. Ahşap çerçevenin birini yine Raymax marka bakır renkli sprey boyayla boyadım. Camların arasına bu kez beyaz kuş tüyleri koydum. Tuhafiyelerde satılan sert horoz tüyleri çok daha güzel görünür diye düşünüyorum bu arada.

Çerçevenin kliplerini içe doğru kıvırarak büktüm. Böylece, klipsler karşıdan bakıldığında görünmüyor ancak camları gayet iyi şekilde tutuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Yeşim Halıcı Tan (@tarzmeselesi)’in paylaştığı bir gönderi ()

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz