Kendi düğününü kendi yapmış biri olarak son dönemde en beğendiğim kendin yap düğün fikirlerini bir araya toplamak istedim. Eğer kendin yap düğün konseptine karar verdiyseniz yapabileceklerinizin sonsuz ama zamanınızın kısıtlı olduğunu unutmayın.

Öncelikle düğün konseptinize karar vermeniz gerekiyor. Bu düğün için zevkli bir ortam seçerseniz işe 1-0 önce başlarsınız. Kır düğünü konseptiniz varsa sevimli bir açık hava mekan bulabilir veya şanslıysanız evinizin bahçesinde güzel bir düğün organize edebilirsiniz. Eğer bir sahil düğünü yapacaksınız sahilin muhteşem atmosferine kendinizi bırakarak basit fikirlerle çok güzel bir kendin yap düğüne imza atabilirsiniz.

Kendin Yap Düğün

Ben düğünümü organize ederken önce mekana karar vermiştim. Mekanın özelliklerine göreyse kendin yap projelerimi belirledim. Böylece ortaya güzel bir kendin yap kır düğünü çıkmış oldu. Şimdi gelelim basit ama etkili sonuçlar doğuracak kendin yap düğün fikirlerine. Küçük detaylar ve sunum önemli olduğuna göre bu aşama için kafa yormaya değer. Örneğin buz küplerine çiçekler ve meyveler koymak gördüğüm en basit ama en yaratıcı fikirlerden biri.

Kendin Yap Düğün Fikirleri

Masaların ortalarına yine basit ama zevkli aksesuarlar tasarlamalısınız. Bu aksesuarlar mumlar, çiçekler, saksılar,  kavanozlar ve vazolar gibi her yerde kolayca bulunabilecek objelerden tasarlanabilir. Kendi düğün konseptinize uygun ufak dokunuşlar yapacağınız her aksesuar kendin yap düğün konseptinize katkı sağlar. Örneğin ben, kendi düğünüm için çuval, dantel ve kurdele ile süslediğim kavanozları kullanmıştım.

Sandalyeleri süslerken kumaş ve dantel parçaları ve tabii ki yine çiçekler kurtarıcınız olacaktır. Sandalye süslerini düğünden önce evde hazırlayarak düğün günü sandalyelere asabilirsiniz. Kendi düğününüzü kendiniz yapıyorsanız misafirlerinizi şaşırtacak alışılmamış fikirlerden yardım alın. Uyarı tabelaları asmak, misafirlerin geleceği yola kalpler çizmek, çocukluk fotoğraflarınızdan kolajlar tasarlamak gibi kendin yap fikirler emin olun çok beğenilecektir.

kendin-yap-dugun-12

Eğer kendin yap düğün projesi kafanıza takılmaya başladıysa artık standart düğün paketlerinin sizi memnun etmesi çok zor olacak. En iyisi benim gibi yanınıza en iyi arkadaşlarınızı alın ve ortaya neler çıkarabileceğinize bakın. Sonuç ne olursa olsun düğünle ilgili anılarınızın çok eğlenceli olacağına eminim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz