Bir düğünün en önemli ayrıntılarından biri konuklarınıza vereceğiniz hatıralıklar yani düğün hediyeleridir. Düğünlerde artık görmekten sıkıldığımız hediyelerin değişmesi umuduyla el yapımı düğün hediyelikleri arasında keşfe çıktım. Bu keşif sırasında olabildiğince yaratıcı ve farklı alternatifler buldum ve bir kez daha bu işin bütçeyle değil tamamen yaratıcı fikirle alakalı olduğundan emin oldum.Kendin Yap Düğün Hediyeleri

Kendin yap düğün hediyesi fikirleri arasında karar vermekte zorlanıyorsanız öncelikle düğün konseptinize uymayacağını düşündüğünüz fikirleri eleyebilirsiniz. Hala kararsızlık devam ediyorsa senenin trendlerine göz gezdirebilirsiniz. Mesela hayatımızı adeta ele geçiren sukulentler yeni sezon düğünlerini de ele geçirmiş durumdalar. Düğün dekorasyonunda, gelin buketlerinde ve düğün hediyeliklerinde karşımıza çıkan sukulentleri küçük saksılarda konuklarınıza hediye edebilirsiniz. Sukulent saksılarına küçük notlar ve etiketler ekleyerek yaratacağınız etkiyi artırabilirsiniz.

kendin-yap-dugun-hediyeleri-10

Doğa içerisinde bir kır düğünü yapanlar için küçük zeytinyağı şişeleri veya bitki özlerinden yapılmış sabunlar güzel birer alternatif olabilir. Böyle bir hediyeyi evde hazırlamak oldukça kısa zamanınızı alacaktır. Toptan alacağınız zeytinyağını seçeceğiniz minik şişelere doldurup içerisine kekik, biberiye gibi bitkilerden koyduktan sonra özel olarak hazırladığınız etiketlerle süslemek farklı bir düğün hediyesi oluşturmak adına yeter de artar bile.

El yapımı düğün hediyeleri

Düğün hediyelerinizi hazırlarken etiketlere espirili notlar iliştirmeye ne dersiniz? Böylece hediyelerinizi görenlerin yüzlerinde ufak bir tebessüm oluşturmakla kalmayıp sosyal medyada paylaşım rekorları bile kırabilirsiniz;)

DIY Düğün HediyeleriYeni nesil düğünlerin hemen hepsi konukları şaşırtmak üzerine kurgulanıyor. Yani düğün organizasyonunuzdaki detaylarda sizi yansıtacak dokunuşların sizi yoracağından korkmayın. Kendin yap düğün detaylarınızda yakınlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. Emin olun sizin bu özel gününüze katkıda bulunmak onlara da çok iyi gelecektir;) Şimdi yaratıcı el yapımı düğün hediyeleri arasında kaybolabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz