Kendin Yap Yün Ponpon TaçHem yılbaşına hem de kış partilerine çok yakışacağını düşündüğüm basit bir kendin yap projem var. Biraz sonra yapımını anlatacağım ponpon tacı aslında atkı niyetine kullanıyordum ama yılbaşı gecesi için farklı arayışlara girince kendisinden sıcacık bir taç olur diye düşündüm. O zaman ponponların yapımından başlayalım mı?

Yün ponpon yapımı

Pek çoğunuzun ponpon yapımını bildiğini düşünsem de bu konuda risk almak istemiyorum. Ponponlar için kartondan iki adet yuvarlak kesiyoruz. Bunu basitçe yapmanın yolu bardak ve çay tabağı gibi malzemelerden yardım almak. Yuvarlakların ortasına küçük yuvarlaklar açıyoruz.

Ponpon taç yapımıİstediğiniz renkte bir yünden uzun bir parça keserek ikiye katlayın. Katlama noktasından tel toka geçirin. Şimdi yuvarlakları üst üste koyarak etraflarını yünle dolamaya başlayın. Ortada geçecek yer kalmayıncaya kadar bu işleme devam edin. Makası iki yuvarlağın ortasına sokarak yünü kesmeye başlayın.

Ponpon yapılışıTüm çevresini kestikten sonra yuvarlak kartonların arasından düğüm atın ve kartonları dikkatlice çıkartın. Ponponların muntazam olması için aradan çıkan uzun yünleri makasla düzeltmeyi unutmayın. Ve işte ponponlardan biri bitti bile. Ponponların iplerini biraz uzun bırakmayı sakın unutmayın. Kafanızın etrafını saracak kadar ponpon yaptıktan sonra uzun bıraktığınız iplerle ponponları birbirine bağlayın.

Ponponlardan el yapımı taç

Yapımını öğrendikten sonra hem süsleme hem de paketlemede kullanmak üzere ponponlar yapabilirsiniz. Kolayca yapılabilen ponponlar hem görüntüsü hem dokusuyla benim içimi ısıtıyor. Ben ponponları yaparken senenin moda renkleri arasından seçim yaptım. Koyu kahve, zümrüt yeşili, mor ve koyu pembe yünlerle yaptığım ponpon aksesuarı kışın pek çok kombinle kolaylıkla kullanabiliyorum.

Ponpon Taç Nasıl Yapılır

Yün iplerden tasarladığımız ponpon taç kış soğukları için güzel bir alternatif olabilir. Beğendiyseniz hemen yılbaşı için kendinize bir ponpon taç yapmalısınız.

Yılbaşına özel ponpon taç yapımı

Mutlu yıllar<3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz