Bir süredir kendi yaptığımız sahil düğününden bahsetmeye devam ediyorum. Şimdiye kadar masa örtülerini, servisleri, sandalye süslerini, ahşap levhaları, masa numaralıklarını, vazoları ve düş kapanlarını paylaştım. Hepsinin yapılışlarını kendin yap düğün sayfasından inceleyebilirsiniz. Kendi zevkinize göre kişiselleştirebileceğiniz ufak detayları ise sona sakladım. Tamamı el yapımı olan düğün aksesuarlarımızın sizin için ilham verici fikirlere dönüşmesi dileğiyle…

Peçetelikler: Sahil konseptinde kumsalda organize ettiğimiz düğün için inci peçetelikler yapmaya karar verdik. İnci boncukları toptan alarak tek tek iplere dizmek çok uzun zamanımızı alacaktı. Nasıl yapalım derken gelinimizin aklına güzel bir fikir geldi.

Kendin Yap İnci PeçetelikPaketleme için kullanılan inci görünümlü ambalaj ipleri bizim peçeteliklerimiz oldu. Parti süsleri satan mağazalardan kolayca bulabileceğiniz boncuk ambalaj iplerinin farklı renkleri de mevcut. Biz en doğal görünümlü olan beyazı tercih ettik ve peçetelik boyutuna uygun olarak kestik. Bu ipler birbirine kolayca dolandığından hazırlık aşamasında peçetelerin etrafından dolayarak kullanmak açısından çok pratik oldu. Dilerseniz kurdele gibi malzemelerle süsleyerek kullanabilirsiniz.

Kavanozlar: Kavanozlar düğün gibi organizasyonlarda hayat kurtarıcı. Daha önce kır düğünü için süslediğim kavanozları paylaşmıştım. Bu sefer satın aldığımız kavanozları hem kokteyl masalarında hem de gelin yolunda mumluk olarak kullandık. Kavanozların içerisine kum veya çakıl taşı koyduktan sonra tealight mumlarla basit ve rüzgardan etkilenmeyen mumluklar elde ettik.

DIY Düğün Kavanozu

Düğün konseptinize göre kişiselleştirebileceğiniz kavanozları farklı renklerde boyayarak, çuval ve kurdele gibi malzemelerle süsleyerek kullanabilirsiniz. Biz bu sefer sadece halat ve şerit dantelden yardım aldık. Kavanozun ağız kısmını halatla sararak yapıştırdıktan sonra mum ışığını ve kumun görüntüsünü kesmesin diye tek sıra dantel şerit geçirdik. Dantel şeridi yapıştırırken iz yapmasın diye şeffaf bir yapıştırıcı kullanın. Biz Patex’in şeffaf yapıştırıcısını kullandık.

dugun-kavanozu-susleme-01 dugun-kavanozu-susleme-02

Lolipop standı: Hazır satılan strafor standların görünümü hoşumuza gitmediğinden kendisini halatla kaplayarak konseptimize ve şeker barımıza uygun hale getirdik.

DIY Candy Bar

Hulohoptan Avize: Son halinin fotoğrafını çekmeyi unutsam da sizinle paylaşmak istediğim güzel bir kendin yap proje. Her oyuncakçıda ve kırtasiyede satılan plastik hulohoplardan düğün temanıza uygun şahane bir avize yapabilirsiniz.

Kendin Yap Avize

Avize için öncelikle hulohopu boyayın veya bizim yaptığımız gibi halatla sarın. (Dilerseniz kurdeleyle de sarabilirsiniz.) Dört tarafından halat geçirerek uçlarını birleştirerek bağlayın. Cipso, statüs gibi sıcağa ve güneşe dayanıklı çiçeklerle avizenizin her yerini kaplayın. Çiçeklerin saplarına kendir ipiyle düğümler atarak bu işi kolayca yapabilirsiniz. Son olarak 10m uzunluğundaki şerit ledi yaptığınızın avizeye sarın. Kullanacağınız ledin rengi mümkünse sarı veya beyaz olsun. El yapımı çiçekli avizeniz kullanıma hazır;)

Konuşma Balonları: Konuşma balonları artık vazgeçilmezimiz oldu. Biz her yerde satılan versiyonları yerine kişiselleştirilmiş olanlarını tercih ettiğimizden tasarımlarını kendimiz yapıyoruz. Gelin ve damadımıza özel yazılarla ve emojilerle donattığımız konuşma balonları düğünde kapışıldı. Konuşma balonlarını yapabilmeniz için tasarım programlarından yardım almalısınız. Size özel konuşma balonları isterseniz bize e-posta gönderin, belki size de yaparız;)tarzmeselesi

Kendin Yap Konuşma Balonları

Konukların kullandığı konuşma balonları dışında organizasyonda kullandığımız farklı tasarımlar da yaptık. Gelin ve damat masasında kullanmak üzere “just married” ve “bride” “groom” yazan küçük posterlerden yardım aldık. Şeker büfesinde “candy bar”, “beni ye”, “self servis” yazan küçük etiketler tasarladık.

Gelin Damat Masası Fikirleri diy-gelindamat-masasi-01

Düğün hediyeleri: Konuklara hediye olarak sakız reçelleri verdik. Sakız reçellerini toptan satın alarak internetten satın aldığımız 40 cc‘lik kavanozlara doldurduk. Kavanozların kapak ve kenarlarına davetiye tasarımınına uygun tasarlanan etiketleri yapıştırdıktan sonra kurdele ile süsledik.

El Yapımı Düğün Aksesuarları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz