Bir süredir devam eden derleme toplama çalışmaları sonucu kendimi organizer yaparken buldum. İşin açıkçası ben dağınık bir karakter olduğumdan sürekli daha düzenli olmanın yollarını arıyorum. Henüz dağınık tarafımı ehlileştirememiş olsam da, hayatımda yeni bir başlangıç yapmamı sağlayan onlarca düzenleyici fikri girdi. Bugün sizinle farklı alanlarda kullanabileceğiniz dört kendin yap organizer paylaşıyorum ancak ev düzenleme fikirlerimin tamamını youtube kanalımdaki yaşam hileleri listemden görebilirsiniz;)

Origami Masaüstü Düzenleyici

  • 5x15cm kare kağıtlar

Sadece kağıttan yapılan işlere gizli bir hayranlık duyuyorum. Çünkü kağıtlar hem ekonomik hem de kolay ulaşılabilir malzemeler. Bu yüzden çalışma masasında ıvır zıvır toplayacak kağıt organizer çok pratik bir fikir. Benim yaptığım versiyon daha çok ataç gibi küçük malzemeleri derleyip toparlamak için ancak ölçüleri büyüterek çok daha işlevsel hale gelebilir.

Bu arada benimki kadar renkli yapmak istemeyenler siyah-beyaz gibi seçeneklerle çok daha karizmatik sonuçlar alabilirler. Parça adedini artırarak da istediğiniz kadar uzun bir organizer yapabilirsiniz tabii.

String-art Organizer

  • Tahta parçası
  • çiviler
  • renkli ipler

Daha önce string art projesi yapmıştım ancak bu fikri düzenleyici olarak kullanmak yeni aklıma geldi.

İstediğiniz boyutta bir tahta parçasına rastgele çiviler çakın.

Çivileri sağlam çaktığınıza dikkat edin çünkü sağlam olması gerekiyor.

Elinizin atındaki ipleri gelişigüzel geçirerek kendi özgün düzenleyicinizi yapın.

Bu düzenleyiciye kıskaç ve mandallarla notlar ve fotoğraflar eklediğinizde çok modern bir görüntü veriyor. Bu fikri direkt duvara da uygulayabilirsiniz tabii duvarı delmekle ilgili problem yaşamıyorsanız:)

Kot Duvar Organizeri

  • Eski bir kot
  • Kasnak

İşte herkesin yapabileceği kadar basit bir organizer daha. Gördüğümden beri denemek istediğim kot organizer için kasnağı kot cebinden geçirip fazlalıkları kesiyorsunuz. Artık bu cep sizin yeni düzenleyiciniz. Kalemler ve ıvır zıvırla dolmak için sizi bekliyor. Bu fikri geliştirmek için kesinlikle birden fazla yapıp yanyana asmak şart. Kot cebini rozetlerle süsleyip dekore etmek de sizden olsun.

Keçeden Takı Düzenleyici

  • Kalın keçe
  • iğne-iplik

Beni bilen bilir minimalist fikirler hep favorimdir. Bu yüzden keçeden yaptığım bu üçgen formundaki takı düzenleyiciler bu serinin en sevdiklerimden oldu. Yine çok ucuz bir malzeme olan keçeyi farklı projelerde kullanmayı çok seviyorum.

Keçe üzerine kenarları 20 cm olan üçgenler çizin.

Sivri uçları keserek küt forma sokun.

Kenarları birleştirerek kontrast renklerde bir iple dikin.

Yüzük ve günlük takıları koymak için çok pratik bir fikir. Farklı amaçlarla kullanma planınız varsa lütfen benimle paylaşın.

Daha fazla kendin yap proje için Youtube kanalıma, daha yakın temasta kalmak için instagram’a beklerim;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz