Artık yılbaşı ruhuna girmenin zamanı geldi. Youtube kanalımı geçen sene bu zamanlarda aktif hale getirmiştim ve yılbaşı projeleriyle yepyeni bir heyecana atlamıştım. O yüzden bu sene benim için yılbaşının birden fazla anlamı var. Kanalımın birinci yılında 50 bin aboneyi geçmenin verdiği mutlulukla motivasyonum yüksek bir şekilde yılbaşı hazırlıklarına başladım.

Bu sene yılbaşında minimalist akımdan yana seçimler yaptım. Gerçi uzun bir süredir plastik ağaçlara ve senede bir kere kullandığım süslere para vermiyorum. Bunun yerine kendi tarzımı yaratan detayları kendim yapmaya çalışıyorum. Bu sene yine sevdiğim ve herkesin yapabileceği kadar kolay olduğunu düşündüğüm fikirleri derledim. Yılbaşı süsleri yapmak aslında sandığınızdan daha kolay. Çevrenizde geri dönüşüme sokabileceğiniz pek çok obje olduğuna eminim. Bunun yanısıra güzel bir doğa yürüyüşü yapmanızı öneririm. Kozalaklar, kuru dallar, bazı tohumlar yılbaşı ruhunu eve taşımanız için sizi bekliyor.

Aslında ben projelerimde olabildiğince doğal malzemeler kullanmaya çalışıyorum. Geçen sene doğadan topladıklarımla yaptığım yılbaşı çelengi veya yılbaşı hediyesi olarak yaptığım string art geyik de bunlardandı. Bu sefer yaptığım yılbaşı süsleri de olabildiğince doğal malzemelerle yapıldılar. Tüm detaylarıyla Youtube kanalımda da bulabileceğiniz yılbaşı süsleri neler mi?

Keçe yılbaşı süsleri

kece-yilbasi-susleri-yapimi

Bu sene IKEA’da gördüğüm keçe yılbaşı süsleri herkesin yapabileceği kadar basit ama sonuçları muhteşem. İstediğiniz renklerde kalın keçeyi istediğiniz formlarda kesmeniz yeterli. Şablon çıkarmak için önce beyaz bir kağıda yılbaşı ağacı, yıldız ve kalpler çizip kestim. Bu şablonları keçenin üstüne yerleştirip keçeyi kestim. Son olarak uçlarını delerek kendir geçirdim ve ahşap boncuklarla süsledim. İşte bitti;)

Led mumdan kardan adamlar

led-yilbasi-susu-yapimi

Doğallık temamı bu sevimli kardan adamlar için bozuyorum. Led mumları kırmızı kurdele ve kürk ponponlarla süsledikten sonra çıkmayan marker kalemle üstlerine kardan adamların yüzlerini çiziyorum. Ağaçta pardon benim kuru dallarımda çok sevimli durdular;)

Çubuk tarçından geometrik süsler

tarcin-cubuklarndan-yilbasi-susu-yapimi

Çubuk tarçından geometrik yılbaşı süsleri fikrini Pinterest’te görünce yılbaşı ruhuna çok uygun olduğunu düşündüm. Aynı projeyi pipetlerle de uygulayabilirsiniz. Anlatması çok karışık olduğundan videodan izlemenizi öneririm;)

Kozalak süsler

kozalak-yilbasi-susu

Kozalaksız yılbaşı düşünemiyorum. Kozalakları kürk ponponlarla süslemek çok kolay ve renkli bir görüntü veriyor. İsterseniz kozalakları sprey boyayla da boyayabilirsiniz. Ben daha önce altın spreyle boyadığım kozalaklarla yılbaşı paketlerimi süslemiştim.

Ahşap boncuk süsler

ahsap-boncuklardan-yilbasi-susu-yapimi

En kolayını en sona sakladım. Ahşap boncukları -ama büyük boylarından seçin- kendir ipine dizdim. Bu boncukları keçe süslerde de kullandığımdan takım oldular:) İstediğim büyüklüğe gelince düğümleyerek son haline getirdim.

Yılbaşı boyunca Youtube’da ve Instagram’da çekilişler yaparak hazırladıklarımı size hediye etmek istiyorum. Bu videoya’da yorum bırakanlardan biri ellerimle yaptığım süslerin sahibi olacak. Çekilişler için takipte kalmayı unutmayın;) Şimdiden hepimize çooook mutlu seneler diliyorum:)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz