Yaz gelince herşey bir anda hafifleyip basitleşiyor. Tatil psikolojisiyle gevşediğimiz için yaz için yapacağımız kendin yap projeler oldukça basit ve renkli olacak. Bugün yaz sıcağında bizi serinletecek moda projelerine göz atmaya karar verdik.

Yaz İçin Kendin Yap Moda Projeleri

Kesip biçerek bikinilerimizin üzerine geçireceğimiz salaş kıyafetler hepimizin deneysel dokunuşlarını bekliyor. Bu yaz moda olan kimonolar, püsküller, halter bluzlar, degrade renkler kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap projelerin sadece bir kısmı. Eskileri değerlendirmek için biraz boya ve bazı aksesuarlara ihtiyacınız olacak. Eski ayakkabılarınızı bu yazın moda renklerine boyamak gibi basit işleri kendinizden katacağınız dokunuşlarla daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu yazın favorisi kimonoları yapmak için sadece dikdörtgen bir kumaşa yaka açmanız yeter desek ne dersiniz? Artık kıyafetleri eskimiş ve asimetrik olanlarından seçtiğimize göre kendi kimonomuzu yaparken çok özenmemize gerek yoktur diye düşünüyorum.

diy-yaz-projeleri-03

Bu yaz güneş gözlüklerindeki çiçekler çok moda. O zaman eski güneş gözlüğünüzün kenarına çiçekler yapıştırmanın 5 dakikanızı alacağını unutmayın derim. Yazın en sevdiğim yanı basit bir kumaş parçasının pareodan çantaya kadar herşeye kolayca dönüşebilmesi. Siz beğendiğiniz desende uçuş uçuş bir kumaşı alarak denemeler yapmaya başladığınızda ortaya elbiseden bluza kadar yüzlerce seçenek çıkartabilirsiniz. Eski çantaları renklendirerek, kot pantolonlarını kesip kenarlarına senenin modası dantellerden dikerek, ayakkabıları çamaşır suyunda açarak yapabileceğiniz kendin yap projelere yüzlercesini ekleyebileceğime eminim. Ama şimdi galerideki örneklere geçmem lazım 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz