Washi tape bulmak mı zor yoksa ben mi zor buldum bilemiyorum ama en uygun fiyatlı dekoratif kağıt bantları Tchibo’nun internet sitesinde bulabildim ben. Bu kağıt bantlar gerçekten hayat kurtarıcı çünkü hızlı bir şekilde kendin yap fikirler üretebilmenize yardımcı oluyor. En sevdiğim diğer bir özelliğiyse beğenmediğinizde veya sıkıldığınızda sökülebilmesi.

Aslında amacım washi tape ile pratik kendin yap fikirler çekmekti ama Youtube kanalımda okula dönüş isyanları başlayınca sadece okula ya da çalışma alanına uygun fikirler çekmeye karar verdim. Bu dekoratif kağıt bantlardan alırsanız eminim oynamak bile hoşunuza gidecektir. Benim tüm yaptıklarım yine youtube kanalımda ama sizin için neler yaptığımın kısa bir özetini geçeceğim.

Washi Tape İle Kalemlik

washi-tape-diy-kalemlik

Kalemliğe uygun olacak boyutta bir kavanozu alın ve bantlarla kaplamaya başlayın. Ben ağız kısmını da iple sararak kalemliğimi son haline getirdim. İsterseniz vazo da olur tabii.

Washi Tape İle Defter Süsleme

washi-tape-defter-susleme

Bunun için düz kapaklı bir defter tercih edin. Ben beyazı tercih ettim ancak craft kapaklılarla da güzel sonuç alabilirsiniz. Kağıt bantları ortadan başlayarak paralel üçgenler olacak şekilde yapıştırdım. Ortadaki boşluğa da kendi etiket alanımı yaratarak ders adını yazdım. İşte size özel defteriniz hazır bile;)

Washi Tape İle Silinebilir Notluk Yapımı

washi-tape-notluk

Ikea’dan aldığım ayaklı çerçevenin koruyucu bandını çıkarıp tek renk washi tape ile sardım. Önerim açık renkli ve sade desenleri olan bir kağıt bant kullanmanız. Ben sarı puantiyeli bir bant kullandım. Koruyucu bandı tamamen kapladıktan sonra çerçevenin içine geri yerleştirin. Çerçevenin camına silinebilir marker ile not alabilir ve istediğiniz zaman silebilirsiniz. Bence bu proje her eve lazım;)

Washi Tape ile Telefon Standı Yapımı

diy-telefon-standi

Telefonundan kopmak istemeyenler için özel bir fikir. Eski tuvalet kağıdı rulosunun ortasını telefonunuza göre kesin. Buraya telefonu oturtacağız çünkü. Çevresini yine kağıt bantlarla kaplayın. Telefonun oturacağı kısımda kalan bantları kesin. Son olarak harita çivilerinden ayak yaparak telefon standımızı son haline getiriyoruz.

Washi Tape ile Kalem Süsleme

washi-tape-kalem-susleme

Fikir basit aslında. Düz renk kalemlerden alıp kağıt bantlarla süsleyebilirsiniz. Tükenmez kalemlerin dışı şeffaf olanlarından seçerseniz iç kısmından süslenebiliyor. Bir deneyin bence;)

Okula dönüş hazırlıklarına kendin yap projelerle devam edeceğiz. Kanaldan ve buradan takipte kalın;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz