Okula dönüş hazırlıklarının hız kazandığı şu günlerde ben de çalışma masamı düzenlemekten gurur duyuyorum. O zaman yazıya bir itirafla başlayayım. Çalışma masamı dekore etmek için gerekenlere yaklaşık 3 aydır sahibim ve ne yapmak istediğimi de tam olarak biliyordum ama araya yaz tatili girdi. “Aman yazın kim çalışacak” düşüncesiyle tüm aldıklarımı istifledim ama artık kaçacak yerim kalmadı. Eylül gelip kapıya dayanınca oturup çalışma masamı düzenledim.

Minimalist bir çalışma alanı yaratmak istediğimden yine son dönemde takıntım olan RayMax bakır rengi sprey boyayı kullandım. Çalışma alanımda bakır ve beyaz dışında birkaç pastel renk daha kullanarak şık ve sade bir hava yakalamaya çalıştım. Bakalım başarabilmiş miyim?

Masa Organizeri

Her çalışma masasının ihtiyacı bir organizer değilse nedir. Kalemlerle başlayıp tüm ıvır zıvırı koyabileceğiniz bir organizer yapmak aslında oldukça kolay. Kullanılmış plastik ve metal kutuları biriktirerek işe başlıyoruz. Eski dondurma kutuları, çay kutuları ve krem kutuları işinize yarayacaktır.

Eğer çok fazla ıvır zıvırı olan insanlardansanız kutu sayısını artırın ama ben üç farklı kutu için 28X10 cm ebatlarında bir tahta kestirdim. Önce kullanacağınız tüm kutuları ve tahtayı sprey boyayla boyayın. En az bir saat kuruduktan sonra kutuları istediğiniz gibi düzenleyerek tahtaya yapıştırın. Farklı boy ve ebatlarda kutular kullanmanız çok daha güzel bir görüntü oluşturacaktır. Böylece atık malzemeleri de geri dönüşüme sokmuş olduk;)

Kedi Mousepad

kendinyap-mousepad

Mousepad yapmak sandığımdan daha kolaymış. İstediğiniz renkte kalın bir keçeyle mousepad yapabilirsiniz. Ben kedi manyağı olarak şu kedi şablonunu kullanarak gördüğünüz mousepadi yaptım. Şablonu keçenin üzerine koyup kesince işiniz bitiyor. Ancak keçe çok hafif olduğundan kaymasın diye altına çift taraflı bant yapıştırmanız gerekiyor. Veya eski mousepadi kesip keçenin altına yapıştırabilirsiniz;)

Mantar Pano ve Duvar Düzenleyici

mantar-pano-yapimi

Mantar pano çalışma alanı için hayat kurtarıcı nitelikte olduğundan Ikea’nın mantar nihalelerinden özel bir mantar pano tasarladım. Ikea’da 3’lüsü 7 TL’ye satılan mantar nihalelerden dört tane kullandım. Nihalelerin yarısını maskeleme bandıyla kapatıp konseptime uygun olsun diye bakır rengi sprey boyayla boyadım. Arkasına çift taraflı bant yapıştırıp nihaleleri istediğiniz şekilde asıp mantar panoya dönüştürebilirsiniz.

Duvar düzenleyiciyi tamamlamak için aldığım sekreter altlığını yine bakır rengine boyayıp duvara astım. Bu alana takvim veya motivasyonal laflar asabilirsiniz. Benim astığım takvimi şu blogtan indirdim: http://ow.ly/8WOA303ELG2

Böylece çalışma alanını düzenleme işini bitirdik. Verdiğim fikirleri kendi zevkinize göre kişiselleştirerek ortaya çok daha güzelini çıkartacağınıza eminim. Bu arada masa dekorasyonu için hazırladığım projelerin hepsinin videosunu Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz