Okula dönüş projelerine defter süsleyerek devam ediyoruz. Aslında defter süslemek için okula dönüş yapmamız gerekmiyor çünkü defterlerle aramızda kırılamayan bir bağ var. Hayatımın büyük bölümünü online ortama taşımış olmama rağmen hala not almak için sağa sola bakındıkça aslında defterlerden kopmanın pek mümkün olmadığını daha iyi anlıyorum. Tabii benim gibi balık hafızalılar grubuna dahilseniz not tutmanın en iyi hatırlama yöntemi olduğunu söylemem gerek.

Süslediğim defterlerle poz verirken kendimi birazcık özlem dolu hissettim. Sanırım defterlerle aramızdaki o yoğun ilişkiyi aslında çok özlemişim. Bu yüzden hepinize birkaç defter veya not defteri satın alıp istediğiniz gibi kişiselleştirip kullanmanızı öneririm. Kendin yap defterlerimin yapılışlarını Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Farklı tarzlara ve zevklere hitap edeceğini düşündüğüm dört farklı defter hazırladım. Bakalım en çok hangisini beğeneceksiniz?

Suluboya Defter

diy-suluboya-defter

Suluboya modasını uzun zaman önce dekorasyon trendleriyle paylaşmıştım. Benim en sevdiğim trendler arasında olan suluboyalar romantik ve bohem tarzıyla çok seveni olunca hayatımızdan çıkmak bilmedi. Ben de beyaz karton kapaklı bir defteri akrilik boyayı bolca sulandırarak sulu boya efektine benzeterek boyadım. Sevdiğiniz renkleri karıştırarak bu defteri kişiselleştirebilirsiniz. Boya kuruduktan sonra üzerine eşsiz el yazımla (yazım çok kötüdür ama idare edin) “Think Positive” yazdım.

Dikişli – String Art – Defter

dikisli-defter-yapimi

Geçen yılbaşında ilk string art denememi bir geyikle yapmıştım ve sonuç beni memnun etmişti. Şimdi basit bir string art denemesini de defter kapağı için yaptım. Elmas figürleri çok moda olduğundan şu şablonu çıkartarak siyah ve sert kapaklı bir deftere pembe renkli mumlu iple elması işledim. Herkesin yapabileceği minimalist bir fikir. Bence denemelisiniz;)

Starbucks Defter


Kahve manyaklarına özel bir craft defter yaptım. Ayrıca keyifli bir geri dönüşüm projesi olduğundan bu defteri denersiniz diye düşünüyorum. Starbucks paketini defteri kaplamak için kullandığınızda sonuç gayet güzel olabiliyor. Ben craft kağıdın defteri iyice sarabilmesi için tutkalla kaplama işlemi yaptım.

Romantik Defter

diy-romantik-defter

Defteri kolayca kişiselleştirmenin yolu elinizin altında bulunan malzemeleri kullanmak. Ben uygun fiyata bulduğum etiketleri, bantları toplamaya meraklı olduğumdan H&M’den aldığım etiketlerle romantik bir defter tasarladım. Pembe bir defteri aldım ve defteri kurdele, şerit kurdele ve kelebekli etiketlerle süsledim. Kısacası elinizin altındaki malzemelerle de defterlerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz