Okula dönüşü eğlenceli hale dönüştürme çabalım devam ediyor. Bir süredir devam ettiğim okula dönüş serisinde bugün kalemlik yapmaya karar verdim. Serinin daha önceki bölümlerinde;) defter süsleme, çalışma masası dekroasyonu ve washi tape ile okula dönüş projeleri vardı. Kalemlikleri yaparken olabildiğince pratik ve dikişsiz olmalarına özen gösterdim. Çünkü düzgün dikiş dikmediğinizde sonuç pek hoş olmuyor. Bu arada kalemlikleri yaparken yine bir kedi manyağı olduğumu kanıtlamak için kedi şablonu kullandım. Ama şablonsuz da bu fikri çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz yani çizimi çok kolay. Youtube kanalımda videolu anlatımları bulunan kalemliklere geçelim mi?

Kedi Kalemlik

  • Keçe
  • Fermuar
  • Sıcak Silikon
  • Kedi Şablonu

Keçe ve fermuarla harikalar yaratabiliriz sanırım. Benim tercihim kedi oldu ancak fermuar kısmını ağız olarak düşünürsek istediğiniz kadar çok hayvan hatta hayali karakterler yaratabilirsiniz. Ben kedi şablonunu kullanarak keçeden iki parça çıkardım önce.

Kedinin ağız kısmını işaretleyerek kesin. Fermuarınızı iri dişli olanlardan tercih ederseniz daha güzel görünüyor.

Öncelikle ağız kısmına fermuarı yapıştırın. Daha sonra fermuarı açın ve bu bu parçayı ters çevirerek diğer parçayla kenarlarından yapıştırın.

Kuruyunca açık bıraktığınız fermuardan ters-yüz edebilirsiniz.

Kedi kalemliğimize son olarak çıkmayan bir marker kalemle ağız, burun, bıyık çizin ve kullanmaya başlayın.

Kilitli Paketten Kalemlik Yapımı

paketten-diy-kalemlik

Aslında bu fikri makyaj çantası yapmak için de kullanabilirsiniz. Çok pratik bir geri dönüşüm projesi olduğundan benim favorim.

Öncelikle iç çamaşırı ve çorap alırken bizimle eve gelen kilitli poşetleri alın ve üstünü dekoratif bir kağıt bantla kaplayın. Bende kalın bir washi tape vardı ve kaplamayı onunla yaptım. Bantın üzerinde devam eden bir desen vardı ve kaplama aşamasında bu deseni de devam ettirdim.

Böylece çok minimalist bir kalemliğim oldu. Daha önce washi tape kullanarak okula dönüş temalı kırtasiyelikler hazırlamıştım ama sanırım bir süre daha bunları elimden düşüremeyeceğim. Zaten tatillerden artık bant toplamaya başladım bakalım sonum ne olacak?

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz