Okula dönüş yani back to school denilince aklıma hep 90’lar kolej stili gelir. Ekoseler, yamalar, zımbalar ve zincirler gibi detaylar benim favorimdir ve şansıma bu sene grunge modası her yanı sarmış durumda.  Youtube kanalımda devam ettiğim okula dönüş serisi boyunca, kanal takipçilerimin en çok istediği şey çanta süslemeydi. Eski çantamı nasıl kişiselleştirsem diye düşününce aklıma hemen ekose kumaş almak geldi. Kemeraltı’ndan ekose kumaş, zımbalar, farklı renklerde keçeler ve broş iğneleri alarak eve döndüm. Şimdi eski sırt çantamı nasıl süslediğimin ve nasıl 90’lar modasına uydurduğumun hikayesini sizinle paylaşmamın vakti geldi;)

Öncelikle klasik sırt çantamın ön gözünü ekose kumaşla kaplıyorum. Bu işlemi dikerek veya yapıştırarak yapabilirim ama tercihim zımbalarla tutturmak. Böylece istersem zımbaları çıkartarak çantamı eski haline kolayca döndürebilirim.

Ön gözünü kaplama işini bitirince sıra keçe broş yapmaya geliyor. Farklı renklerde ince ve kalın keçelerin üzerine istediğiniz her şeyi çizip keserek broş haline getirebilirsiniz. İstediğiniz figürü kesin ve arkasına broş iğnelerini yapıştırın. Bu şekilde istediğiniz kadar çok broş yapabilirsiniz. İşin en güzel yanı bu broşları sadece çanta süslemek için değil, kot ceket gibi farklı eşyalarınızı süslemek için de kullanabilirsiniz.

Benim eski bir çantayı yenileme veya süsleme projem böylece sonuçlanmış oluyor. Aslında amacım sadece okula dönüşe değil, trendlere de uyan bir çanta yapabilmekti ve sonuçtan gayet memnunum. Umarım bu proje size de ilham olur;) Bu arada okula dönüş serisinde kalemlik yapımı, çalışma masası dekorasyonu, defter süsleme ve washi tape ile okula dönüş projeleri sizi bekliyor;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz