Bu sene yılbaşına hiç olmadığı kadar ışıltılı hazırlandım. Öncelikle yeni yılı yeni bir enerjiyle karşılamak için duvarlarımı boyadım ama bunu başka bir postta size detaylı olarak anlatacağım. Sonrasında evimi bol ışıklı bir yılbaşı dekorasyonuyla 2019’a hazırladım. Bu motivasyonumun arkasında zorlu geçen 2018 yılı vardı.

Hepimizin ekonomik ve psikolojik olarak sınandığı bir yılı geride bırakıyoruz. Yeni sene için pembe düşler kurmak çok zor olsa da yeni başlangıçlara açık olmak, küçük şeylerle kendimizi mutlu etmek böyle zamanlarda çok daha önemli. Mutsuzluğu yaymak yerine, ilham verip mutluluk yaymayı tercih ettim aslında. Küçük harcamalarla bile neler yapabileceğimizi göstermek ve böyle küçük mutluluklardan kendimizi mahrum etmememiz gerektiğini hatırlatmak istedim. Instagram’dan gelen mesajlarınıza bakılırsa kendimce başarılı olduğumu görüp çok mutlu oluyorum. Bloga eklemekte biraz geç kalmış olsam da bu seneki yılbaşı hazırlıklarımı eklemeden geçmek istemedim.

Kasalardan Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

Yazın balkon dekorasyonunda ahşap kasalarla yaptığım çiçekliği hatırlayanlar vardır belki. Bu sefer ahşap kasaları yılbaşı ağacı şeklinde dizip içlerini beni mutlu eden şeylerle dekore ettim. 8 adet ahşap kasa kullandım. Bu sefer kasalarımı hem doğal hem de sağlam olması açısından masif ahşap olanlardan seçtim. Masif ahşap kasa almak isterseniz evodeko.com adresine göz atabilirsiniz. Bu kasalar çok sağlam ve uzun ömürlü olduğundan fiyatları size çok ekonomik gelmeyebilir. Daha ekonomik seçimler yapmak tamamen size kalmış. Meyve haline sabahın köründe gidip kullanılmış ahşap kasaları 3-5 liraya satın alıp evde temizleyip kullanabilirsiniz. Manavlardan kullanılmış ahşap kasalarını satmasını isteyebilirsiniz. Farklı malzemelerle daha ucuza üretilmiş ahşap kasalardan da alabilirsiniz. O yüzden projelerdeki bütçeler için asıl belirleyicinin kendiniz olduğunu unutmayın lütfen.

Yapay Çam Dallarıyla Yılbaşı Süslemesi

Her ne kadar yapay çam dallarını sevmesem de bazen kullanmaya mecbur kalabiliyorum. Evdeki rustiği süslemek için maalesef en iyi seçenek telli çam dallarıydı. Rustiği dallarla sarıp minik ledlerle ışıklandırdım. Özellikle şampanya ve altın tonlarında seçtiğim ağaç süslerini ise kurdelelerle uzunlu kısalı dallara astım. Büyük led yıldızlar ise cam önünde oldukça güzel bir dokunuş yarattı.

Kozalak Sepeti

Tamamen doğal, basit ama sıcacık bir fikir. Sadece yılbaşında değil bence kış boyunca kullanabileceğiniz ışıklı kozalak sepeti için öncelikle doğa yürüyüşü yapıp kozalak toplayın. Sepetin içerisine doldurduğunuz kozalakları led ışıklarla dolayın yeter. Sıcak bir yılbaşı köşesi yarattınız bile.

Yılbaşı Aranjmanı

Masa üstünde özellikle yılbaşı sofrasında kullanabileceğiniz ışıltılı bir aranjman hazırlamak çok kolay. Bir kavanoz veya benim kullandığım gibi cam bir objenin içerisine kara yosunu (yapay kar da olabilir) ve yılbaşı süsleri yerleştirin. Son olarak yine led ışıklardan yardım alın. Bu aranjmanlarda en güzeli peri ışığı denilen tel ledler olacaktır. Ledleri gece yaktığınızda harika görünüyor. Bu fikri sakın atlamayın.

Bu sene yılbaşı dekorasyonu için yaptığım tüm kendin yap projeler benim kanalımda değil Koçtaş Youtube kanalında. Tüm projeleri detaylı olarak videodan da izleyebilirsiniz.
Hepimize çok yaratıcı harika bir sene dilerim.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz