Eskileri değerlendirmeye sepetlerle devam ediyoruz. Hasır, ahşap, metal gibi malzemelerle üretilmiş sepetlerin hastasıyım desem yeridir. Plasitk sepetler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama sizin yetenekli ellerinizde plastikler bile adam olabilir sanki 😉 Neyse gelelim konumuza. Bu hafta sepetlerden kendin yap projeler üretsek mi dedik. Bu kadar güzel bir malzemeden yüzlerce şahane şey yaratabilirsiniz ama önce biraz ilham almanın kimseye zararı olmaz.

Sepetlerden Kendin Yap Projeler

Sepetlerle yapılmış en sevdiğim projelerin başında raflar ve aydınlatmalar geliyor. Sepetten aydınlatma yapmak için sadece bir ampüle ihtiyacınız var desem yalan söylemiş olmam. Tabii sepeti boyayarak veya süsleyerek kullanmak isterseniz işleri biraz uzatmış oluyorsunuz. Sepetlerden raf yapmak isterseniz birkaç farklı alternatifiniz var. Farklı boyutlarda aynı tip sepetleri üst üste asarak güzel bir raf sistemi yapabilirsiniz. Veya taban kısmı duvara paralel olacak şekilde sabitleyerek farklı ama kullanışlı bir raf oluşturabilirsiniz. Eğer sepetlerden raflar yapacaksınız farklı boyutlarda ve farklı materyallerden yapılmış sepetleri beraber kullanmak çok daha güzel sonuçlar doğurabilir.

sepetle-kendinyap-projeler-19

Havalar ısınıp balkonlara çıktığımıza göre sepetleri çiçeklik olarak değerlendirmek isteyebileceğinizi düşünüyorum. Basit bir sepeti çiçekliğe dönüştürmek için tek yapmanız gereken sepetin içini tamamen kapatacak büyüklükte dayanıklı bir naylonu çuvaldız yardımıyla sepete dikmek olacak. Böylece sepet saksınız emrinize amade olacaktır. Sepetleri çekmece veya eşya saklama amaçlı değerlendirmek isterseniz biz sizi hiç tutmayalım. Neyse bizim seçtiğimiz kendin yap projeler için sizi galeriye alalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz