Baharın ve yazın gelişiyle nereye dönsek çiçek görmeye başladık. Önce doğa çiçeklendi, daha sonra balkonlarımız, şimdiyse evlerimiz çiçekleniyor. Bu senenin en önemli dekorasyon trendlerinden birisi çiçek desenleri.

cicek-desenli-ev-dekorasyonu-00

Berjerlerde, kırlentlerde, perdelerde hatta halılarda bile karşımıza çıkan çiçek desenlerinin  eve neşe ve enerji kattığı kesin. Çiçek desenlerini evde kullanırken tek dikkat edilmesi gereken nokta ise uyum. Desenler karmaşayı da beraberinde getiriyor, dolayısıyla önü alınamayan durumlarda ortaya kalabalık bir görüntü çıkabiliyor. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu kademeli olarak gitmek sanki. Önce kırlentlerden başlayın mesela, sonuç nasıl? Beğendiyseniz kırlentlere uyacak bir berjer hiç fena olmaz sanki? Peki ya perdelerinizde çiçekler görmeye ne dersiniz?

cicek-desenli-ev-dekorasyonu-06

Çiçek desenleriyle dekorasyon örneklerine göz attığımızda çok fazla deseni bile doğru şekilde kullanarak muhteşem sonuçlar alabileceğinizi göreceksiniz. Benim en beğendiğim örnekler aydınlık evlere neşe katan çiçekler oldu. Doğru kullanıldığında çiçek desenli duvar kağıtları da gayet güzel bir seçenek gibi duruyor. Eğer evinizde çiçek desenlerine yer açtıysanız mutlaka gerçek çiçeklere de yer açın. Göreceksiniz sonuç çok daha canlı ve etkileyici olacak. Evi çiçeklerle kaplamadan önce örneklere bir göz atsak mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz