Normalde çoktan balkona yerleşmiş olmamız gerekirdi ama bu sene hava ısınıp ısınmayacağına karar veremediğinden henüz balkona geçiş yapamadım. Balkonun açılışını bir Youtube videosuyla yapmayı planlıyorum ama bu arada bahçede ve balkonda değerlendirebileceğiniz basit bir kendin yap proje hazırladım.

Bahçeye renk ve enerji katan şeylerin başında aydınlatma geliyor. Benim favorim her zaman mumlar olsa da gün ışığı rengindeki led ışıkların yarattığı masalsı havaya da bayılıyorum. Led ışıkları renklendirmek içinse çok pratik bir yöntem var. Bu sene bahçeyi biraz renklendirmek isteyenler için ihtiyaç listesini yazıyorum:

  • Şeffaf plastik bardaklar
  • Şeffaf yapıştırıcı
  • İstediğiniz renklerde krapon kağıdı
  • Maket bıçağı
  • Makas

Öncelikle şeffaf bardakları saracak büyüklükte kağıtlar kesin. Krapon kağıdı her kırtasiyede ucuza bulunabildiğinden ve ışığı geçirdiğinden tercih ettim. Eskiden kedi merdiveni yaptığımız kağıtları yeniden elime alıp oynamak bile çok hoşuma gitti. Kağıdı kestiyseniz bardağın etrafına yapıştırıcı sürüp kağıdı düzgün bir şekilde yapıştırın. Altta kalan fazlalıkları makasla kesin. Bardağın ağız kısmında bir santim kadar fazlalık bırakın ve bu fazlalığı içe doğru yapıştırın. Son olarak bardağın arkasına maket bıçağıyla çapraz kesikler atın.

İstediğiniz renklerde istediğiniz kadar bardak yaptıktan sonra küçük avizelerinizi led ışıklardan geçirin. Renkli bahçe ışığımız hazırrrrr. Benim gibi bahçesi olmayıp balkonla yetinenler de bu ışıkları kullanabilirler. Denerseniz Instagram’da beni “tarzmeselesi” ismiyle bulun ve etiketleyin lütfen;)

diy-bahce-isigi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz