Karaburun Lipsos Otel’in plajından topladığım taşların hikayesini size anlatmıştım. Toplarken hayran olduğum ve dekorasyonda bir kısmını kullandığım taşları değerlendirmenin zamanı çoktan gelmişti. Ben de Pinterest’te görüp kenara attığım bir projeyi daha deneme kararı aldım. Çakıl taşlarından nihale yapmak.

Öncelikle bu proje için oldukça düzgün taşlara ihtiyacınız olacağını hatırlatayım. Yani olur da bu projeyi denemeye karar verirseniz ilk işiniz çok düzgün ve yayvan taşlar bulmak olacak. Ben taşları yapıştırmak için kalın bir keçe kullandım ama sert plastik bir nihale üzerine keçeyi yapıştırıp daha sonra taşları yapıştırırsanız daha güzel olur diye düşünüyorum. Çünkü keçe, taşların ağırlığını taşımakta oldukça zorlanıyor.

Çakıl taşlarını yapıştırmak için sıcak silikon tercih ettim. Keçeyi yuvarlak şekilde istediğim boyutta kestim. Daha sonra çakıl taşlarını dıştan içe doğru yapıştırmaya başladım. Gri ve beyaz renklerdeki taşları karıştırdım. Sonuç olarak kendi topladığım taşlarla kendi nihalemi yaptım. Aslında topladığınız çakıl taşlarıyla sadece nihale değil Amerikan servis veya banyo paspası da yapılabilir. Benim bir sonraki hedefim banyo paspası olacak gibi görünüyor.

diy-tas-nihale

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz