Yaklaşan mezuniyet telaşını iliklerime kadar hissedince bu konuda ne zamandır aklımda olan birkaç kendin yap fikri bir araya getirmeye karar verdim. Benim özel davetlere hazırlanırken en önemli problemim aradığımı bulamamam. Zor karar veren, zor beğenen ve sadece bir gece için uçuk paralar harcamaya karşı olan ben, bu yüzden çareyi yine kendim yapmakta buluyorum.

En önemli iki sorunsalı ele alarak bir clutch yani el çantası ve bir ayakkabı yenileme operasyonu yaptım. Bonus olarak da hepimizin kullandığı tel tokaları biraz süsleyip geceye hazırladım. Hazırsanız başlayalım;)

Gözlük Kabından Clutch Yapımı

Benim gibi bir dörtgözseniz elinizin altında mutlaka bir gözlük kabı bulunur. Yoksa da tüm gözlükçülerden kolayca bulunabilir. Gözlük kabını alın ve öncelikle sprey boyayla istediğiniz renge boyayın. Benim tercihim senenin favorilerinden olan bakır. ( Yarıca kişisel favorim de) Boya kuruduktan sonra seçtiğiniz aksesuarlarla süsleyin. Ben kesme boncuklarla biraz renkli bir kombinasyon yapmayı tercih ettim ama bakır üstüne siyah kesme boncukların da şahane görüneceğini düşünüyorum. Bundan sıkılınca sanırım ona geçiş yapabilirim. Tam bir çanta görüntüsü için klips önemli:) Klips için çantayla aynı renkte üç tane ışıltılı boncuğu yanyana yapıştırdım. İşlevsel olarak değil ama görüntü olarak gerçek bir klips gibi oldu.

Ayakkabı Yenileme / Süsleme

Klasik bir topuklu ayakkabıyı biraz bu senenin modasına ve geceye uyarlamaya karar verdim. Ayakkabılarda püsküller ve bağcıklar bu sene çok moda. Örgü deri kordon ve püsküllerden satın aldım. Ayakkabıma bu püskülleri ve bağcıkları taktığım anda trende uygun hale geldi diyebilirim. Kendi imzamı atmak için çantada kullandığım boncuklardan birkaç tane de ayakkabımın ön kısmına yapıştırdım.

Tel Tokaları Süsleme

Klasik tel tokaları gecelerde kullanmak için biraz süslemeye karar vererek inci boncuk aldım. Altın renkli tel tokalara misinayla boncukları geçirdim ve düğümledim. Tokalarım da hazır olduğuna göre tutmayın artık beni;)

Umarım projeler ilham verici olmuştur. Bence gecelere hazırlanmanın tek yolu alışverişe çıkmak değil, sizce?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz