Ülkenin gündemi her zaman olduğu gibi karmakarışık. Zor geçen bir hafta sonundan sonra acilen normalleşmeye ihtiyacım var. Eğer siz de biraz gündemden uzaklaşmak ve rahatlamak isterseniz gelin beraber sevimli bir geri dönüşüm projesi hazırlayalım.

Geri dönüşüm projeleri genelde favorim olsa da içlerinde gerçekten sempatik şeyler bulmak zor olabiliyor. Hele pet şişeleri geri dönüştürmek gerçekten çok zor. Ama bu sevimli kedicikleri Pinterest’te ilk gördüğümden beri denemek istemiştim. Sonunda denedim ve çok hoşuma gittiğinden hemen paylaşmak istedim. Ayrıca bu projenin kedi manyakları için de biçilmiş kaftan olduğunu hatırlatmam gerekiyor. Kedi seven bir arkadaşınıza bu saksılardan yapıp içerisine de sevdiğiniz bir çiçek dikerek hediye edebilirsiniz. Saksıya ihtiyacınız yoksa bu kedicikler çalışma masanızdaki yeni arkadaşlarınız da olabilir. Ivır zıvırlarınızı hemen toplayacağınız pratik ve sevimli kutular her zaman işe yarar.

Malzemeler:
  • Pet şişe
  • Beyaz ve pembe akrilik boya
  • Marker kalem
  • Maket bıçağı

Malzemeler kadar yapılışı da kolay. Pet şişeyi alın ve alt ayaklarından ikisiniz kedinizin ayaklarıymış gibi düşünün. Şimdi bu ayaklara göre kulakları çizin bakalım;) Kulakları çizdikten sonra şişeyi keseceğiniz yerleri işaretleyin.

Maket bıçağıyla işaretlediğiniz yerlerden kedinizi kesin.

Beyaz akrilik boyayla kedi saksının tamamını boyayın. Ben 2 kat boyadım ve şişeyi tamamen kapattım.

Boya tamamen kuruduktan sonra kedinin ağzını, burnunu ve bıyıklarını çiziyorum.
Son olarak burnunu ve kulaklarını pembeye boyayarak saksımı tamamlıyorum.

Detaylı yapım için Youtube kanalıma bekleniyorsunuz;)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz