Yaz gelince her yerde ananas görenlerden misiniz? Kabul edelim, ananasta hepimize neşe katan bir şeyler var. Bir meyvenin hem tipi hem tadı bu kadar güzel olur. Evinden ananas eksik olmayan biri olarak bugün yaza çok yakışacak bir kendin yap fikir hazırladım. Şimdi de aklımda ananas temalı dekorasyon fikirleri var. Artık sizden gelen tepkilere göre bu projeyi hayata geçirip geçirmeme konusuna bakacağım.

Bu projenin beni cezbetmesindeki en önemli sebeplerden biri de herkes tarafından kolayca uygulanabilecek olması. Çünkü bazı projelerin herkese hitap etmediğinin farkındayım. Ananas paspası yapmak gerçekten çocuk oyuncağı ama sonucu enfes.

Malzemeler:

  • Yeşil ve sarı banyo paspasları
  • Sıcak silikon
  • Kalem ve makas

Proje için banyo paspası tercih etmemin en önemli sebebi kesildiğinde sökülmeden kullanılabilmesiydi. Ama dikiş dikmek sizin için problem değilse, farklı paspaslar, küçük halılar hatta kilimleri bile kullanabilirsiniz.

Paspasları ters çevirin. Sarı paspasın arkasına ananasın gövdesini, yeşil paspasın arkasına ise yapraklarını çizin.

Çizdiğiniz şekli makasla kesin. Kestiğiniz parçaları birbirine yapıştırın.

İnanmayacaksınız ama paspasınız hazır;) Bu paspası ben evimin antresine sermeyi tercih ettim. Eve girenlerin yüzündeki anlamsız gülümsemeyi görmek isterseniz size de öneririm. Banyo paspası kullandığımızdan tabii ki ananasınızı banyoda da değerlendirebilirsiniz. Ananası sevenler için bu paspas evin her yerinde değerlendirilebilir ama çocuk odaları için şahane bir alternatif olacağına eminim.

Bu projenin en güzel tarafı kolayca kişiselleştirilebilmesi. Sizin en sevdiğiniz meyve neyse artık o şekilde bir paspasınız olabilir. Benden söylemesi;) Videolu anlatım için kanalıma uğramayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz