Bir süredir Youtube‘da yoğun bir Okula Dönüş hazırlığı içerisinde olsam da maalesef yine blogu aksattığım günlerdeyim. Okula Dönüş dönemi kendin yap kırtasiyeliklerle ilgili çok yoğun istek alınca bu süreci bir seriye dönüştürerek renkli ve eğlenceli fikirler paylaşmaya devam ediyorum. Baktım videoları bloga tek tek ekleyemiyorum bari hepsini toparlayıp okulların açılmasına günler kala buradan da paylaşmış olayım. Şimdi bana gelen istekler
doğrultusunda hazırladığım kendin yap okula dönüş fikirlerine geçiyorum. Bu arada beni Youtube’da yalnız bırakmayın, oraya da beklerim;)

Çalışma Masası Düzenlemek İçin Duvar ve Masaüstü Organizer Yapımı


Geçen sene kendi masamı düzenleyip zaten paylaşmıştım. Bu sene sıra Eser’in masasını düzenlemeye gelince geçen seneki bakır konsepti bozmak istemedim. Yine minimalist ve kolay yapılabilir 2 organizer paylaştım. Sonunda çalışma masamız son halini aldı. Yenisini yapana kadar böyle devam;)

Planlayıcı Ajanda Yapımı


Benim gibi dağınık bir insanın ajanda kullanması veya düzgün ajanda kullanması beklenemez. Bu yüzden süslendikçe süslenen planlayıcılar beni daha çok açar diye düşünürek aldığım a5 beyaz klasörü oldukça renkli bir planlayıcıya dönüştürdüm. Konumuz okula dönüş olduğundan kullandığım tasarımları daha çok öğrencilere uygun olabileceklerden seçtim ama boş bir kağıtla neler yapılabileceğini de göstermeye çalıştım. Umarım bu benim için bir başlangıç olur.

Kalemlik Yapımı


Geçen sene eklediğim kalemlik fikirleri çok ilgi görünce yenileri istenmişti. Ben de tabii hemen yenilerini yapım. Kalemliklerden biri yine keçeden ve kocaman bir dudak şeklinde. Bence bu kalemlik güzel bir makyaj çantası da olabilir. Diğeriyse Amerikan servisten yapabileceğiniz bir kalem kutu. Kalem kutu yeni favorim olsa da bakın bakalım hangisi daha güzel olmuş?

Kalem Süsleme


Kalemlerimiz de eksik kalmasın diyerek çıktığım yolda minimalizmden başlayıp bol pulla şaşalı bir kapanış yaptım. Kalemleri süslemek en yeni akımlardan eksik kalmayın ki kalemleriniz sizi yansıtabilsin.

Eski Defterlerden Yeni Defter Yapımı


Defterleri süslemeyi yani kişiselleştirmeyi sevsem de uzun süredir kendi dikişli defterlerimi yapmak istiyordum. Hem güzel hem de minimalist bir geri dönüşüm projesi için eski defterlerinizi yeni dikişli defterlere dönüştürebilirsiniz. Biraz araştırınca birden fazla ciltleme fikri buldum ve bunların ikisini denedim. Biri klasik bir dikişli not defteri, diğeriyse japon stili ciltleme yaptığım ve görüntüsünü çok sevdiğim bir defter oldu.

Defter Süsleme


Defterleri yaptıktan sonra sıra süslemeye geldi tabii. 3 farklı defter süsleme fikri paylaştım ki bunlardan birinde içimdeki 10 yaşındaki kız çocuğu için unicorn defter yaptım. Defter kenarı süsleme fikrine yabancıysanız alışın bence;)

Kendin Yap Kırtasiye Ürünleri


Okula Dönüş serisinin sonunda basit kırtasiyelik eşyaları süsleyip kişiselleştirdim. Bir defteri ananas şeklinde bir notluğa dönüştürmeyi, kalemtraştan minion şeklinde yepyeni bir kalemtraş yapmayı, harita çivilerine renk katmayı, unicorn şeklinde notluk ve kitap ayracı yapmayı ve sade bir bantlığı ışıl ışıl bir hale dönüştürmeyi isterseniz göz gezdirin;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz