Okula kısa bir ara versek bir muhteşem bir dönüş yapmak için üç tane DIY proje hazırladım. Her biri oldukça kolay uygulanabilir olan fikirleri uyguladığınızda okul hayatınıza biraz renk ve neşe katabilirsiniz.

Okula dönüş için hazırladığım projeler: Galaksi defter boyama, kumaş kalemlik ve emoji mantar pano. Hepsinin yapılışlarını Youtube kanalımızda videolu olarak anlatsam da, her zaman olduğu gibi blogu takip edenler için özet geçiyorum;)

Galaksi defter süsleme için siyah kaplı bir deftere ve beyaz, mavi, kırmızı renklerde akrilik boyalara ve süngere ihtiyacınız var. Galaksideki öne çıkan ağırlıklı renkleri yani mavi, mor, pembe ve beyazı kullanarak güzel bir sonuç alabilirsiniz. Boyama yöntemi ise gerçekten çok kolay. Süngere biraz boya alıp fazlasını kurutun ve defteri pompalama hareketiyle boyayın. İstediğiniz rengi alana kadar boyaları karıştırabilirsiniz. Son aşamada bir fırçaya beyaz boya alarak sallayarak küçük yıldızlar elde edin. Son günlerde galaksi desenleri çok moda olduğundan galaksi defterinizle okulda çok havalı olacağınıza eminim;)

Kumaştan kalemlik yapımı için bir fermuara, yapıştırıcıya ve fermuar uzunluğuna göre boyutlandırdığınız istediğiniz renk veya desende kumaşa ihtiyacınız var. Dikdörtgen kumaşı önce uçlarından fermuara yapıştırın. Daha sonra ters çevirerek açık kalan uçlarını yapıştırın. Yapıştırıcı kuruyunca kalem kutunuz hazır bile. Aynı fikri küçük bir makyaj çantası veya bozuk para çantası yapmak için de kullanabilirsiniz.

Emoji şeklinde mantar pano için IKEA’dan aldığım mantar nihaleleri kullandım. Aynı emoji bardak altlıklarında olduğu gibi öncelikle sarı akrilik boyayla nihaleyi boyadım. Üzerine sevdiğim emojinin şablonunu çıkardıktan sonra boyamayı tamamladım. Duvara asmak için arkasına ip veya kurdele takabilirsiniz.

okula-donus

Okula Dönüş için hazırladığım kendin yap projeleri umarım beğenirsiniz. Okul hayatını daha renkli hale getirmek aslında çok kolay, biraz yaratıcılığınızı kullanın yeter;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz