Yaklaşan Sevgililer Günü için herkesin yapabileceği basit bir şeyler denemek isterken karşıma bu şahane fikir çıktı. Herkesin bütçesine göre kişiselleştirebileceği bu kendin yap proje ile Sevgililer Günü’nde eğlenceli bir oyun da oynayabilirsiniz. Youtube kanalımda detaylı yapımını izleyebileceğiniz bu projenin malzeme listesine geçiyorum.

Malzemeler:

  • Karton bardaklar
  • Grafon kağıdı (kırmızı veya pembe)
  • Yapıştırıcı
  • Sert karton bir zemin
  • Küçük tatlı ve abur cuburlar
  • Küçük oyuncaklar
  • Takı ve yüzük gibi özel hediyeler

Öncelikle karton bardakların içerisine sürprizlerimizi yerleştirerek başlıyoruz. Abur cuburları, çikolata ve takı gibi hediyeleri tek tek bardaklara dağıtıp ağzını grafon kağıdıyla kapatıyoruz.

Bardakları kartonun üzerine kalp şeklinde yerleştiriyoruz. Yerlerini belirledikten sonra tek tek altlarından yapıştırıyoruz.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra kartonun boş kısımlarına aşk mesajlarınızı, sevgilinizle fotoğraflarınızı ekleyin. Hatta ışıklarla bile süsleyebilirsiniz.

Sevgilinize özel sürpriziniz hazır, şimdi bunu nasıl vereceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Belki romantik bir oyun oynayıp her adımda bir kutu seçmesini isteyebilirsiniz. Veya sevgilinizden istediği kutudan başlayarak sırayla hepsini açmasını isteyebilirsiniz.

Projeyi hazırlarken bunun evlilik teklifi etmek için şahane bir fikir olduğunu düşündüm. Kutulardan birine saklanmış bir evlilik yüzüğü, bu güzel sürprizi daha da unutulmaz hale getirebilir. Bu kendin yap projenin en güzel tarafı bütçenize göre kişiselleştirilmesi. Karton bardaklara pırlanta yüzük veya küçük bir çikolata da saklayabilirsiniz. Sonuçta herkes hediye açmayı sever, küçük sürprizlerle bu süreci uzatma fikrini sakın atlamayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz