Trendleri belirleyen yegane ağlarımızdan Pinterest 2016’da öne çıkacak dekorasyon trendlerini sıraladı. 100 milyon civarında kullanıcının Pin’lerine göre oluşan trendler en çok beğenilen ve sene boyunca peşimizi bırakmayacak dekorasyon modasına ışık tutuyor. 2016-dekorasyon-trendleri-00Kullanıcılarının %85’ini kadınların oluşturduğu Pinterest’in dekorasyon konusunda ne kadar belirleyici ve ilham verici bir sosyal ağ olduğunu belirtmeme gerek yoktur sanırım. Şimdi Pinterest kullanıcılarına göre oluşan 2016’nın dekorasyon trendlerine bakalım.

Geometrik yer döşemeleri

2016-dekorasyon-trendleri-01

2016’da özellikle yer kaplamalarında geometrik desenler ön plana çıkıyor. Çini ve seramik gibi yer döşemeleri renkli ve geometrik olunca, geri kalan detaylar oldukça sade ve minimalist bir çizgide seyrediyor. Özellikle mutfak ve banyolarda bu trendi değerlendirmeli.

İskandinav Dekorasyon

2016-dekorasyon-trendleri-02

IKEA var oldukça modası geçmeyecek İskandinav tarzı dekorasyon, 2016 yılına da damga vuruyor.

Yaldızlı Metalik Duvar Kağıtları

2016-dekorasyon-trendleri-10

Altın ışıltısı bir süredir ev dekorasyonundan eksik olmuyordu. 2016’da yaldızlı duvar kağıtları eve hem sıcaklık hem de zengin bir görünüm katmaya geliyor. Işıltı sevenler için 2016 harika başlıyor diyebiliriz.

Grinin 50 Tonu

2016-dekorasyon-trendleri-04

Kitapla başlayıp filme sıçrayan gri trendi şimdi ev dekorasyonuna sıçradı. Grinin her tonu bu sene ev dekorasyonunda kendine yer buluyor. Duvarlar, mobilyalar, aksesuarlar, tekstil ürünleri derken grinin asil ve rahatlatıcı atmosferinde kaybolmaya hazırlanın;)

Grafik Desenli Kırlentler

2016-dekorasyon-trendleri-05

Bazen tek bir dokunuş dekorasyona renk katmaya yeter. Renkli grafik baskılarıyla evleri işgal eden kırlentler, 2016’da da evimizin baş köşesinde olacaklar. Beğenip almadığınız yastıkları sırayla toplamaya başlasanız iyi olur, çünkü artık dekorasyonda kendini ifade etmenin yolu baskılı yastıklardan geçiyor.

Beyaz&Siyah ile Organik Dokunuş

2016-dekorasyon-trendleri-06

Siyah ve beyaz renkler bu sene doğal tonlar ve organik aksesuarlarla birleşiyor. 2016 ev dekorasyon trendlerinin en sevdiklerim arasında sayılabilecek bu trendle hasır, ahşap gibi doğal materyaller siyah ve beyazın eşsiz asaletiyle buluşup minimalizmden doğan şıklığı ayağımıza getirecek. Yani Pinterest kullanıcıları öyle diyor.

Yün Duvar Süsleri

2016-dekorasyon-trendleri-07

Aslında pek yeni olmayan bu trend, 2016’nın öne çıkan dekorasyon trendleri arasına da girmeyi başardı. Benim de çok beğendiğim yün duvar süslerinden hala edinmediyseniz seçeneklerinizi değerlendirme vaktiniz gelmiş demektir.

Afrika Esintisi

2016-dekorasyon-trendleri-09

Afrika kültüründen esinlenilerek tasarlanan eşyalar, desenler, aksesuarlar ve ev tekstil ürünleri 2016’ya damga vuruyor. Mutlaka değerlendirmeli.

Yer Kazandıran DIY Fikirler

2016-dekorasyon-trendleri-08

2016 yılının dekorasyon trendleri arasında kendine yer bulan kendin yap projelerden özellikle yer kazandıran fikirler öne çıkıyor. Küçük alanları işlevsel hale getiren DIY projeler bu sene öne çıkıyor.

Gizli Kablolar

2016-dekorasyon-trendleri-03

Etraftan sarkarak göz yoran kabloları gizlemenin vakti geldi. Ev dekorasyonunda gizlenmiş kablolar öne çıkıyor. Kimsenin kablo görmeye sabrı yoksa bizim kabloları yaratıcı saklama fikirlerimize de bir göz gezdirin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz