Özellikle 2015 düğünlerine damga vuracak yeni ama büyüleyici bir akımdan bahsetmek istiyorum. Alıştığımız sıkıcı masa düzenlemelerinin yerini çok renkli ve yenilikçi masalar alıyor. Eskiden beri alıştığınız sofra kurallarını bir kenara bırakın, çünkü şimdi sofralar sürprizlerle dolu.

Meyvelerle Düğün Masası Düzenleme

Meyvelerle yapılan masa düzenlemeleri bir süredir gözüme takılıyordu ancak bir türlü paylaşma fırsatı bulamamıştım. Şimdi düğün ve davetlerde değerlendirmek isteyeceğinize emin olduğum muhteşem örnekleri sizinle paylaşıyorum. Masa ortalarında görmeye alıştığımız çiçek düzenlemelerini tahtından indirecek meyve aranjmanlarında mevsim meyvelerine yine çiçekler eşlik ediyor. Çiçek seçimini kullanacağınız meyvelerin renklerine göre belirlemelisiniz. Yine son dönemde revaçta olan sukulentleri meyve aranjmanlarına eklediğinizde güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Meyvelerle Sofra Düzenlemeleri

Dikdörtgen bir masa ortasına düzenleme yaparken vazo gibi ekstra aksesuarlar kullanmadan dallar, yapraklar, meyveler ve çiçekleri güzel bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Eğer farklı aksesuarlar kullanmak isterseniz çinko kaplar, ahşap kasalar, porselen demlikler ve eskitilmiş bakır kaplardan yardım alabilirsiniz. Meyveleri ve çiçekleri bir arada kullanırken sakın mumları da unutmayın. Hava kararınca mumlarla gerçek bir cennet bahçesi görünümü yakalayabilirsiniz. Dilerseniz elma gibi meyvelerle mumluklar yapabilirsiniz. Böylece meyve aranjmanınız daha işlevsel hale gelebilir;)

Meyveler Sofra Dekorasyonunda

Meyveleri masa düzenlemesinde kullanırken konseptinize uygun renklerde boyamalar da yapabilirsiniz. Altın rengi elma ve ananasları yiyemeseniz bile etkileyici görünümüyle aklınızı başınızdan almasını sağlayabilirsiniz. Meyveleri masa düzenlemesinde kullanırken aklıma ilk gelen güzel bir şarap sofrası kurmak oldu. İncirler, üzümler, şarap şişeleri, mumlar, çeşit çeşit peynirlerle dolu güzel bir sofra kurarak ilk denemelere başlıyorum. Durumu ilerletince tekrar görüşürüz;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz