Kasnaklar amacını açtı ve ev aksesuarı olarak karşımıza çıkmaya başladı. Hiçbir zaman kasnakta kanaviçe işlememiş olsam da el yapımı düş kapanı yaparken kasnaklarla tanışma fırsatı buldum. Kendisiyle tanıştıktan bir süre sonra şimdiye kadar en beğendiğim kendin yap projelerimden birine ilham kaynağı oldu. Kasnakla aydınlatma yapmanın bu kadar kolay olacağını bilseydim, eminim daha önceden yapardım. Son günlerde kasnaklarla yapılan ev aksesuarları altın çağını yaşıyor. Bu kadar unutulmuş bir malzemenin tekrar hayatımıza girmesine gerçekten çok memnunum, çünkü kasnakla yapabileceğiniz onlarca proje var.

Kasnakla Kendin Yap Aksesuarlar

Kasnaklarla yapabileceğiniz en kolay kendin yap proje duvar aksesuarları. Duvarları dekore ederken kasnaklarla kendi sanatsal çalışmanıza;) imza atabilirsiniz. En basiti birbirine uyumlu kumaşları kasnaklara gerdirerek duvara asmak. Bunu yaparken kumaşları boyayabilir, farklı objelerle süsleyebilir veya yeteneklerinize göre işlemeler yapabilirsiniz. Eğer kasnak üzerine işleme yapacaksanız mesaj veren yazılar yazabilirsiniz.

Kasnakla Duvar Aksesuarları

Kasnaklar kendin yap düğünlerde de hayatınızı kurtarabilir. Kasnaklara danteller gererek, onları romantik aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Kasnakları masa numaralıklarına dönüştürmek için tek yapmanız gereken kumaş üzerine işleme veya boyama yapmak. Kasnakları kara tahta yapımı için kullanarak düğünde bilgilendirici notlar yazmak için kullanabilirsiniz.

Kasnakla DIY Projeler

Düş kapanı (dreamcatcher) yapmak için sadece kasnağa ihtiyacınız var desem yeridir. Bir kasnak ve eski dantellerle yaptığımız düş kapanı gibi farklı tasarımlar yaratmak çok ama çok kolay.

Kasnakla aydınlatma yapımı için sadece dört adet kasnağa ve vidaya ihtiyacınız var desek inanır mısınız? İnanmazsanız projenin detaylarını incelemelisiniz.

Kasnakları takı standı olarak değerlendirmek aklınıza gelmediyse hemen denemelisiniz. İster kümes teli ister kumaş gererek yapacağınız standa küpelerinizi dizebilirsiniz.

Kasnakla Kendin Yap Projeler

Yılbaşı Bonusu: Hazır yılbaşı yaklaşmışken kasnaklarla noel babalar yapmaya ne dersiniz. Kasnağa keçe gerdirdikten sonra boyalar ve kumaş parçalarıyla harikalar yaratacağınıza eminiz.

Kasnakla DIY Yılbaşı Süsleri

Kasnakla kendin yap proje fikirlerine göz atmanın zamanı geldi.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz