Bloga eklemeyi unuttuğum bir sene gecikmiş bir postla karşınızdayım. Youtube’a içerik üretmek o kadar zorlu ki artık bloga eski zamanı ayıramıyorum. Hatta nişandan sonra yazdığım yazıyı bile eklememişim bu kadar olur yani. Neyse düğün ve nişan sezonu devam ettiğine göre Youtube kanalımdan izlemeyenler için neler yapmışız burada da bir özet geçeyim hızlıca;)

Geçtiğimiz sene Pınar&Kıvanç’ın nişan törenleri için Bodrum’daydık. Bodrum Bitez’de güzel bir terasa kurulup Pınar&Kıvanç’ın nişan dekorasyonunu yaptık. Blogu takip ediyorsanız daha önce hazırladığımız düğünleri de görmüşsünüzdür. Bu macera ilk olarak Olympos’taki kendin yap düğünümüzle başladı. Daha sonra Çeşme’de Ateş&Sezen için yine kendin yap temalı bir sahil düğünü hazırladık. Bu hazırlıkların hepsini detaylarıyla paylaşmıştım. Yani evlenme veya kendi partisini düzenleme aşamasında olanların yararlanabileceği onlarca fikir var şu an blogda.

Konumuza geri dönecek olursak genel konseptini Pınar&Kıvanç’ın hazırladığı nişanda yine oldukça çalışmışız. Ben tüm detayları videoya kaydetmeye çalıştım ancak yine size kısa bir özet geçeceğim.

Bodrum’daki nişan için Kıvanç kara tahta konseptiyle baskılı tasarımlar hazırladı. Bu tasarımları etiketlerde ve etkinlik alanında kullandık. Şeker barı yapmazsak olmazdı. Diğer düğünlerde olduğu gibi yine şeker barımız kuruldu. Mekanı fenerler ve ponponlarla süsledik ve Bodrum’un begonvillerini de unutmadık. Bodrum begonvilleri Pınar’ın saçında, mumluklarda ve pastada bize eşlik etti. Mekanı genel olarak beyaz fenerler ve renkli ponponlarla süsledik. Gelelim benim neler hazırladığıma.

Kavanoz süsleme: İşte bir TarzMeselesi klasiği: kavanoz süsleme🙂 Kavanozları organze kurdele, kendir ipi, dantel şerit ve koton iplerle süsledim. Kavanozları hem masalarda hem de şeker büfesinde mumluk olarak değerlendirdik.

Kokteyl şemsiyelerinden çelenk: Kokteyl alanı için aklıma yeni bir fikir geldi. Kokteyle şemsiyelerini strafor halkaya saplayarak yaza çok uygun bir çelenk hazırladım. Kokteyl alanında cam damacananın yanına ananaslar, bardaklar ve bu çelengi yerleştirdik.

Baloncuklar: Bir süredir aklıma koyduğum parti baloncuklarını bu sefer nişanda değerlendirdik. Yurtdışı düğünlerinde konuklara dağıtılıp ambiyansa katkı sağlayan baloncuklar sadece konukları eğlendirmiyor, fotoğraflarda da şahane görünüyor. Bu fikir için oyuncakçılardan alacağınız baloncukların etiketlerini sökün ve kendi tasarlayacağınız etiketlerle baloncukları kişiselleştirin.

Mum keseleri: Kese kağıtlarını farklı şekillerde delerek yapabileceğiniz kolay bir fikir daha. Özellikle plaj veya karanlık alanlarda bir sürü keseyi yan yana dizerek romantik bir  ortam yaratabilirsiniz. Bizim alanımız biraz dardı ama ekonomik ve çok denenmemiş bir fikir olarak listeye alabilirsiniz.

İşte büyük ekip yine toplanmıştı:))

Led ışıklar: Bizde yılbaşı ışığı olarak bilinen led ışıkları gün ışığı rengi olanlarından satın aldık. Bu ışıkların 10 metresi 20-25 tl bir fiyata satılıyor. Bu ışıkları ağaçlara merdivenlere sarabilir veya mekanı ışıklandırmada kullanabilirsiniz. Ben ışıkların bir kısmını merdivenlere sarıp girişi kumaş çiçeklerle süslerken, bir kısmına daha önce yapımını anlattığım renkli plastik bardaklardan takarak barı ışıklandırmak için kullandım.

Şeker Barı: Artık düğün ve nişanların olmazsa olmazlarından. Çok yapan olsa da ben her etkinliğe renk katan tatlı şeker barları seviyorum. Bütçe dostu bir şeker bar yapmak için şekerlerinizi kiloyla alın. Cam kavanozlar, sepetler, vazolar, çiçekler ve mumlardan sonra işiniz bitmiş olacak;)

Ben her zaman olduğu gibi çalışmaktan güzel fotoğraf çekme şansı bulamadım. Bu konuda Eser dahil diğer arkadaşlarım da sağolsunlar:( bana pek destek olmuyorlar. Bir gün şu blogdan para kazanırsam ilk iş ben etkinlik süslerken yaptıklarımı çekecek bir fotoğrafçı bulmak olacak:D Umarım sizin de işinize yarar fikirler verebilmişizdir. Bu fikirlerden denediğiniz olursa mutlaka benimle Instagram‘da paylaşın lütfen;)

yorgun ama mutlu:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz