Küçükken bizim evde -hemen her evde olduğu gibi- makrome çiçeklikler vardı. O zaman yaşın etkisiyle pek de gözüme hoş gelmeyen bir detay olan bu çiçeklik, son günlerde tekrar karşıma çıkmaya başladı. Sanırım o dönemde hemen herkesin evinde birbirinin benzeri makromeler gördüğümden aslında ne kadar güzel bir detay olduğunu farkedememiştim. Şimdi yeniden evlerimizi ziyarete gelen makromeler, evin her köşesini sarmaya hazırlar. O aklımdan çıkmayan çiçekliğin onlarca farklı versiyonunun yanısıra duvar süsü, perde, ayna, hamak (favorim) hatta sandalye olarak bile karşımıza çıkabilirler.

makrome-dekorasyon-00

Şimdiye kadar hiç makrome örgü denemesinde bulunmayan biri olarak yakın zamanda basit bir deneme yapma hevesinde olduğumu belirtmeliyim. Tabii bu denemenin detaylarını sizinle buradan paylaşacağım. Makrome örgülerle ev dekorasyonunda neler yapılabileceğiz ise yine hayal gücünüzle sınırlı. Ancak biz en beğendiğimiz makrome dekorasyon örneklerini sizin için derledik. Tabii makrome örgüleri evinizde kullanmak ama bu işi kendiniz yapmak istemiyorsanız size önerim kesinlikle Etsy olacak. Özel siparişle bu gibi işler yapan ev hanımlarından da yardımınıza yetişecek birilerini bulabileceğinize eminim.

makrome-dekorasyon-03

İlk kez makrome örgü deneyeceklere az düğümlü çiçek saksılarını, perdeleri ve duvar süslerini önerebilirim. İlk denemeleri küçük alanlarda yapmak yararlı olacaktır. İnternette yüzlerce hatta binlerce makrome örgü örneği sizi bekliyor. En basitinden başladıktan sonrası artık size kalmış. Belki vazgeçip satın alırsınız belki de makrome konusunda içinizde yatan gizli yeteneği ortaya çıkartırsınız. Ben de ufaktan denemere başlıyorum, çünkü bu makromeler bir harika dostum!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz