Havalar kapalı olsa da aslında ilkbahar mevsimine girmiş bulunuyoruz. Hayalimizde yakmayan ama hafiften kanımızı kaynatan güneş, rengarenk bahar çiçekleri, yeşille kaplanan doğa var. Doğanın en güzel renkleriyle bezendiği İlkbahar mevsimini eve taşımaya ne dersiniz? Ev dekorasyonunda yapacağımız ufacık değişikliklerle ilkbaharı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. İlham verici resimlere geçmeden önce ilkbaharı eve getirmek için küçük ipuçlarını sıralayalım:

bahar-dekorasyonu-19

  • Tabii ki çiçekler. Yeni çiçeklenmiş bahar dalları en güzeli ama benim gibi kıyamıyorsanız şu dönemin en güzel çiçeği laleler. Ama adı üstünde ilkbahar olunca bizi bekleyen onlarca çiçek var. Öncelikle bu çiçeklerden yapılmış güzel aranjmanları evin farklı köşelerine yerleştirin. Nasıl ama hemen havanız değişti değil mi??
  • Bahar renklerini eve eklemeden bahar geçmez. Ana renklerimiz pembe, yeşil, turuncu, ve sarı. Bu renklerde küçük aksesuarlar, masa örtüleri, perdeler, kırlentleri eve ekleyin. Sonra bakın bakalım ilkbahar nereye gelmiş?
  • Çiçek desenli tekstiller ve tablolar da size çok yardımcı olabilir. Ne de olsa baharı eve taşımanın en kolay yolu kumaşlardan geçiyor. Çiçeklerle kaplı kırlentler, perdeler, örtüler sizi bekliyor.
  • Daha büyük işlere kalkışmak isteyenler yine bahar renklerinde ve desenlerinde duvar kağıtları seçebilirler. Duvar kağıdı evin atmosferini hemen değiştirecektir.

bahar-dekorasyonu-01

Ev dekorasyonuna ilkbaharı getirmenin 30 farklı yolu için hemen ilham verici evlere geçelim. Daha sonra sizi kendi halinize bırakıyorum. Benden şimdilik bu kadar;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz