Ortak derdimiz telefonlarımız. Markasından şarjına, özelliklerinden rengine kadar ayrı problem teşkil ettiği yetmiyormuş gibi bir de kılıf seçme derdi var. Trende uygun kılıf var, size uygun kılıf var, telefona uygun kılıf var. Ben genelde bol çeşit arasında aradığını bulamayanlardanım. Dolayısıyla artık kendi telefon kılıfımı da kendim yaparım diyerek işe giriştim.

Bu senenin trendleri arasında olan şeffaf kılıfları zaten seviyordum. Metalik renkli bir telefon alarak şeffaf kılıflara geçiş yapayım dedim. Youtube kanalıma en çok gelen istek telefon kılıfı yapılışı olduğundan öncelikle telefonuma uygun şeffaf kılıflardan satın aldım. Yaz bitmeden yaz temalı telefon kılıfları yapmaya karar verdim.

Malzemeler:

  • Şeffaf telefon kılıfı
  • Dekupaj tutkalı
  • X-acto bıçağı veya maket bıçağı
  • Sevdiğiniz tasarımların baskıları
  • Posca kalem (çıkmayan marker kalem)
  • Akrilik boyalar

Şeffaf telefon kılıflarını süslemek için ücretsiz grafikler indirebileceğiniz freepik.com’dan yardım aldım. Burada binlerce ücretsiz grafik tasarım bulunuyor. Bu tasarımları ihtiyacınız olan her yerde değerlendirebilirsiniz. Mesela posterler yapabilirsiniz, evinizi süslemek için çıktılar alabilirsiniz. Tabii tasarımları ihtiyacınız olan yere göre boyutlandırmanız gerektiğini unutmayın;)

Şeffaf telefon kılıfı süslemenin ilk ve en basit yolu kılıfın içine sevdiğiniz çıktıları yerleştirmek. Ben sevimli bir kaktüs ve poligonal bir aslan tasarımını kılıfa göre boyutlandırarak içerisine yerleştirdim. Telefonu kılıfa yerleştirdikten sonra hiç kayma yapmadığından gün içerisinde bile modunuza göre kılıfınızı değiştirebilirsiniz. Benim çıktı aldığım tasarımlar şunlar:
telefon-kilifi-yapimi-04kaktüs tasarımını indirmek için

telefon-kilifi-yapimi-03

aslan tasarımını indirmek için

İkinci kılıfı boyamaya karar verdim ama yine bir kısmını. Çünkü şeffaf alanlar kalmasını gerçekten çok seviyorum. Akrilik boyalarımın içerisine beyaz renk karıştırarak pastel renkler elde ettim. Bunları kılıfın üst ve altlarına çizgiler halinde sürdüm. Farklı boylarda gelişigüzel çizgiler attım. Ortasına Posca kalemle “Summer Vibes” yazdım. Ama el yazım çok kötü olduğundan önce beğendiğim el yazısının şablonunu çıkartım kılıfın içerisine geçirdim. Daha sonra üzerinden kalemle yazıyı kılıfa geçirdim.

telefon-kilifi-yapimi-02

En sevdiğim en zor olanı;) Biraz karışık ama tam yaza uygun tropik bir desen çıkarttım. Bu karışık desenin altından telefonun görünmesini isterseniz yaklaşık yarım saatinizi aradaki beyazlıkları temizleyerek geçirmeniz gerekecek.

Çizilmesine üzülmeyeceğiniz sert bir zemin üzerine tasarımı yerleştirin ve bir maket veya x-acto bıçağı yardımıyla işleme başlayın. Küçük alanlar için x-acto bıçağının üstüne yok. Neştere benzer yapısı ve keskinliği kolay hareket etmenizi sağlıyor.

Tasarım hazır olduğunda üstüne dikkatlice dekupaj tutkalı sürün ve kılıfın içine yerleştirip yapıştırın. Kullandığım tasarım ise şuydu:

diy-telefon-kiliflari-01

tropik tasarım için

Son olarak tüm kılıfı kaplayacak bir baskı bulup onun çıktısını aldım ve kamera kısmını keserek kılıfa yerleştirdim. Sabitlemek için yine dekupaj tutkalı kullanabilirsiniz.

telefon-kilifi-yapimi-01

sun&fun tasarımı için

Aslında telefon kılıfı yapmak ya da süslemek sandığınızdan daha kolay. Detaylı yapılış için Youtube kanalıma beklerim. Uğrarsanız abone olarak bana destek olabilirsiniz;) Unutmadan, kendi kılıfını tümüyle yapmak isteyenler silikon telefon kılıfı nasıl yapılır videomu mutlaka izleyin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz