Geç olsun ama güç olmasın diyerek yazın son ayında yaz dekorasyonu önerilerimi çekmeye karar verdim. Neden bu kadar geciktiğini merak edenlere şöyle bir özet geçeyim. Öncelikle yaz geç geldi. Yani yaz geciktikçe benim moda girmem de gecikti aslında. Sonrasında ülkede patlamalar oldu moraller bozuldu. Uzun bayram tatilinin etkisi henüz geçmemişken 15 Temmuz’da yaşadığımız olay hepimizi bambaşka bir kafaya sürükledi. Kendime gelmeye başladığımda yaz bitiyor neredeyse boşver dekroasyonu diye düşünmeye başladım.

Ama sonrasında aslında hepimizin biraz renklenmeye ve yazı uzatmaya ihtiyacı var diye düşündüm. Sonuçta havalar soğusa da evlerimiz, odalarımız hep yaz gibi rengarenk kalabilir. Yani bu yazın en sevdiğim kendin yap projelerini çekmeyi ve sizinle paylaşmayı başardım. İşin güzel tarafı bu fikirlerin hepsi kolay uygulanabilir, basit ve ucuz fikirler. Yani beğendiklerinizi uygulamanız sadece birkaç saatinizi alacaktır.

Ananas Vazo

Bu yazın en ilham verici fikri ananastan vazo yapmak diye düşünüyorum. Ananas paspas yaptığım videomda ananas sevgimden biraz bahsetmiştim. Ananas vazo yaz partilerinin olduğu gibi yaz dekorasyonunun da eğlenceli bir parçası olabilir. Ve bu gerçek bir geri dönüşüm projesi. Şöyle düzgün bir ananasın içini oyun ve içine kestiğiniz pet şişeyi yerleştirin. Önerim en az bir gün kurumasını yani suyunun süzülmesini beklemeniz. Çünkü benim vazom bir süre su akıtmaya devam etti;) Neyse bu problemi bir tabak veya nihaleyle de çözebilirsiniz. Daha sonrasında içerisine çiçeklerinizi yerleştirin. Yaklaşık bir hafta boyunca bozulmadan kullanabileceğiniz vazonuz hazır bile;)

Renkli Işıklar

Bu sene iki farklı düğün organizasyonunda kullandığımız renkli ışıkları odada, balkonda ve bahçede değerlendirebilirsiniz. Plastik bardakların etrafına yapıştırıcı sürerek krapon kağıdıyla kaplayın. Fazlalıkları makasla keserek düzeltin. Bardağın alt kısmına maket bıçağıyla küçük bir artı işareti yapın. Led ışıkları renklendirmek için bu bardakları ışıklara geçirin.

Mozaik Mumluk

Gerçek mozaik değil ama yapım şekli ve sonucu açısından mozaik diyebiliriz. Krapon kağıtlarından küçük üçgenler kesip cam kavanozun üzerine dekupaj tutkalıyla yapıştırıyoruz. Her yeri kapladıktan sonra üzerinden bir kat daha dekupaj tutkalı geçerek kağıtları sabitliyoruz. Karanlıkta içerisinde mum yanarken tam bir fener etkisi yaratıyor. Rengarenk ışık yaydığından ben çok beğendim;)

Çizgili Çerçeve

Çizgili çerçeve yapmanın en kolay yolu elektrik bandı kullanmakmış sanırım. Siyah elektrik bandını beyaz çerçeveye yapıştırarak elde ettiğim çizgilerden sıkılırsam sökerek çerçevenin orijinal haline geri dönebilirim. Yani her türlü güzel fikir;)

Tüm projelerin detaylı yapımlarını Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Kanala uğrarsanız destek olmak için abone olmanızı da bekliyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz