Uzun süreden beri hediyelerini kendi yapan biri olarak belirli aralıklarla el yapımı hediye fikirleri paylaşmayı da çok seviyorum. Youtube kanalımda daha önce paylaştığım el yapımı hediye fikirlerinin üstünden oldukça uzun bir zaman geçince, yeni trendlere uygun yepyeni hediye fikirleri hazırlamaya karar verdim.

Birbirinin aynısı parçalara tomarla para vermektense sevdiklerinize kendi yaptığınız hediyeler verin. Böylece onları daha iyi tanıdığınızı ve onlara ne kadar değer verdiğinizi çok daha iyi anlayacaklar diye düşünüyorum. Şimdi benim yeni hediye fikirlerime geçelim;)

Kasnak Duvar Süsü

Uzun süredir denemek isteyip deneyemediğim kasnak duvar süsleri popülerliğini bir süredir devam ettiriyor. Ben biraz dikiş özürlü olduğumdan uzun sürecek işlemeler pek bana göre değil. Bu yüzden keçelerle kendime farklı formlarda kaktüsler ve saksılar yaptıktan sonra bunları önce çuval gerdiğim kasnağa yapıştırdım daha sonraysa hepsini biraz gelişigüzel şekilde diktim. Dikişleriniz kaktüs dikenleri olacağından gelişigüzel olmasında fayda var. Böylece kime verseniz bayılacağına emin olduğum kasnağım hazır. Benimki gitti bile:(

diy-kasnak-sus

Fotoğraf Aranjmanı

Klasik çiçek aranjmanlarından sıkılanlara dev hizmet:D Fotoğrafı gerçek çiçeklerle süsleme fikrini Pinterest’te görmüştüm ve çok beğenmiştim açıkçası. Bu yüzden Sezen’le Sziget Festivali’nde çektirdiğimiz fotoğrafı önce siyah beyaz olarak editledim daha sonra A3 boyutunda bastırdım. Yakından çekilmiş fotoğraflar kullanmanız gerekiyor çünkü gerçek çiçek taçları yapacağız:) Ben gerçek çiçekler yerine yapma çiçeklerle ikimize de taçlar yaptım ve bunları silikonla fotoğrafa yapıştırdım. Sonuç olarak en yakın arkadaşınıza hediye edebileceğiniz şahane bir kendin yap hediye fikri ortaya çıkıyor, benden söylemesi;)

fotograf-aranjmani

Tilki Broş

Daha önce hama boncuklarla anahtarlıklar yapmıştım ama bu fikir hala çok popüler olduğundan yeni bir figür denemek istedim. Bu sefer hem sonbahara yakışan hem de popüler olan bir tilki broş yapmaya karar verdim. Açıkçası broşum yakaya takmak için biraz büyük olduğundan ben çantamda kullanmayı tercih ettim ama hama boncuklarıyla broşlar çok popüler olduğundan el yapımı hediye vermek istediğinizde değerlendirebilirsiniz bence;)

kendinyap-hama-brosBu fikirlerin hepsinin detaylı yapılışları Youtube kanalımda sizi bekliyor. Eğer siz de kendi yapanlardansanız instagram’da beni bulup fikirlerinizi paylaşın lütfen<3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz