Keçe projelerini çok seviyorum. Keçenin doğal dokusu, sert ve kolay bozulmayan sert bir kumaş olması istediğiniz şekli kolayca elde etmenizi sağlıyor. Bu yüzden ben farklı şekillerde çanta veya cüzdan yapacaksam alıma ilk keçe geliyor. Bu sefer dondurma şeklinde bir cüzdan yapmaya karar verdim. Aslında bu kararı verirken senenin trendlerinden de yola çıktım. Çünkü bu sene bildiğiniz gibi eğlenceli yamalar, broşlar ve aksesuarlar her yerde karşımıza çıkıyor. Ben daha önce keçeden böyle eğlenceli broşlar yapıp çanta süslemiştim. Onun yapımını da çanta süsleme yazımdan inceleyebilirsiniz. Bir de açıkçası ben henüz yazın bitişini kabullenemediğimden durumu böyle yazı aklıma getiren eşyalarla kolaylaştırmaya çalışıyorum.

Malzemeler:

  • Açık pembe, koyu pembe, siyah, beyaz renklerinde ince keçe
  • Fermuar
  • Sıcak silikon
  • Makas, kağıt, kalem

Öncelikle dondurma şablonunu kendim çizip boyutlandırmaya karar verdim ama risk almak istemezseniz internette şunun gibi hazır şablonlar da mevcut. Bunları indirerek de daha kesin bir sonuç alabilirsiniz.

Ben önce kağıdın üstüne külahı, kremayı, çileği ve bunları yapıştıracağım arka planı tahmini olarak çizdim. Bunun bir bozuk para cüzdanı olacağını düşünerek boyutlandırabilirsiniz. Benim çizdiğim külahın uzunluğu 10 cm iken cüzdanımın uzunluğu 17 cm oldu.

Kağıda çizdiğimiz şablonları keçeyi düzgün kesebilmek için kullanacağız. Külah için açık pembe, arka plan için siyah, krema için beyaz ve çilek için koyu pembe keçeden ikişer şablon çıkartın.

Şimdi ön ve arka parçaları silikonlar yapıştırın.

Fermuarın iki tarafına cüzdanın iki yüzünü de kenarlarından dikin. Fermuar cüzdandan uzunsa o kısmı da kesip dikerek tutturun. Cüzdanın iki tarafını birleştirip kenarlarından dikin. Bu cüzdan bozuk para cüzdanı olacağından sağlamlığından emin olmak için yapıştırmak yerine dikiyoruz.

İşte retro görünümlü çok tatlış cüzdanımız hazır;) Proje tüm detaylarıyla Youtube kanalımda çoktan yerini aldı. Siz de abone olarak beni yalnız bırakmazsanız çok sevinirim;)

kendinyap-kece-cuzdan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz