Sonbahar için kendin yap fikirler üretirken bu sefer klişelerden uzak kalmaya karar verdim. Kurumuş yapraklar, turunucunun her tonu ve balkabaklarını aklımdan silmekte oldukça zorlansam da, sonuç olarak benim sonbaharım biraz daha renkli oldu.

Sonbahar dekorasyonu benim için çuvalsız olmaz. Bu yüzden öncelikle çuvaldan bir duvar süsü yani banner yapmaya karar verdim. Bunun İngilizce’de adı bunting ama sanırım Türkçe’de tam bir karşılığını bulmamız mümkün değil. Özellikle düğün, doğum günü gibi etkinliklerde kullanılan bu duvar süslerini ben sonbahara uyarladım ve evimin girişine astım bile. Temamız sonbahar olunca benim buntingimde “Fall in Love” yazıyor ama kendi yapacağınızda ne yazacağına siz karar verin tabii;)

Malzemeler

  • Çuval
  • Şerit dantel
  • Beyaz akrilik boya
  • Şeffaf yapıştırıcı

Öncelikle çuvaldan üçgenler kesmeye başlıyorum. Boyutuna siz karar verin ancak ilk üçgeni çizdikten sonra bunun üzerinden kesmeye devam edebilirsiniz. Ben çuvalı marker kalemle çizerek 9 tane üçgen kestim. Her üçgenin ortasına bir harf yerleştirdikten sonra üçgenleri sırayla şerit dantele yapıştırdım. Böylece bunting hazır oldu. Çocuk odalarında da bu fikri değerlendirebilirsiniz. Yaparken çuval ortalığı oldukça pisletiyor ama sonucu çok başarılı;)

İkinci olarak öncelikle artan çuval ve dantellerle bir kavanoz süsledim. Kavanoz süslemek zaten favorim malumunuz. Sonbaharda ben kuru çiçekleri çok severek kullanıyorum. Kuruyunca en güzel görünen çiçek bence statüs olduğundan kavanoza mor statüsler dolduruyorum.

sonbahar-dekorasyonuDaha sonra herkesin evinde veya odasında severek kullanacağı bir aranje yapmaya karar verdim. Büyük cam bir tepsinin içine önce kara yosunlarını doldurdum. Daha sonrasında doğadan topladığın tohum ve kozalakları yerleştirdim. Sonbaharda mum yakmadan olmaz diye düşündüğümden mumları ve yaptığım kavanozu da bu tepsiye yerleştirdiğimde çok romantik ve biraz da masalsı bir sonuca ulaşmış oldum.

Youtube kanalımdaki Sonbahar Dekorasyonu videomdan tüm projeleri detaylı yapılışlarıyla izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz