Duvar dekorasyonu konusu hepimiz için önemli olsa da karar vermesi ve uygulaması en zor olan noktalardan. Duvarın rengine karar vermekten iyi bir boya ustası bulmaya kadar her aşaması sancılı olan bu süreçte kendin yap fikirlere ihtiyaç duyacağınızı tahmin ediyorum. Bugün duvar boyama ve süsleme için olabildiğince kolay fikirlere yer vermeye karar verdim.

Kendin Yap Duvar Boyama FikirleriDuvar boyama dediğime aldanıp tüm evin duvarlarını boyayacağınızı zannetmeyin. Buradaki amacımız yaşam alanlarımıza hareket katmak. Tabii bunu yapımı olabildiğince basit ama sonucu muhteşem projelerle gerçekleştirebiliriz. Duvar süsleme konusuna girince boyaları bir kenara atıp kalemlerden ve bantlardan bile yardım alabilirsiniz. İşte dekorasyonda fark yaratacak basit öneriler:

Duvar boyası yaparken farklı denemelere açık olun. Mesela şu an dekorasyonda çok moda olan suluboya trendini deneyebilirsiniz. Bu teknikte soyut bir görünüm yaratmanız gerekeceğinden sonuç sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. En kötüsü son aşamada bu işin profesyonelinden yardım alırsınız;)

DIY Duvar Boyama Fikirleri

Duvarları boyarken fırça izleri bırakmamak için debeleneceğinize tam tersini deneyin. Fırça darbelerinizin belli olduğu yenilikçi bir çalışmaya ne dersiniz? Sonuç düşündüğünüzden daha güzel olabilir.

Kendi Duvarını Kendin Boya

Duvarı tamamen boyamak yerine çizgiler, desenler ve şekiller yapmak çok daha kolay olacaktır. Kendi hazırladığınız kalıplarla taşırmadan boyama yapabilirsiniz. Çizgiler oluşturmak için öncelikle duvarı işaretleyerek bantlayın. Boyama işiniz bittiğindeyse bantları sökerek şaheserinizle övünebilirsiniz. Bantlama tekniğiyle duvarda üçgenler yaratmak son dönemde çok moda.

Kendin Yap Duvar Dekorasyonu

Duvar boyama işi sizin için fazla çetrefilliyse tam sizlik bir fikrimiz var. Sharpie‘nin kalıcı marker kalemleri duvarlarınızı renklendirmek için yeter de artar bile. Sharpie marker kalemleriyle simetrik şekiller, çizgiler ve çizimler yaparak kendi duvar kağıdınızı yaratabilirsiniz. Mesela altın renkli Sharpie marker ile boyanmış bu duvar fikri benim yeni kendin yap projelerim arasına girdi bile.

Sharpie Marker İle Duvar Boyama

Duvar süslerken Washi Tape diye bilinen kağıt bantlarla harikalar yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Pek çok farklı rengi ve deseni bulunan bu bantlarla duvarlarınızda şahaneler yaratabilirsiniz. Sıkıldığınızda veya duvarı boyatmak istediğinizde bantları duvardan kolayca sökebilirsiniz.

Washi Tape ile Duvar Süsleme

Duvar boyama ve süsleme konusunda yaratıcı fikirler sizi bekliyor. Göz attıktan sonra hemen harekete geçeceğinizi düşünüyorum;)

2 YORUMLAR

  1. merhaba, bir sorum olacaktı;
    Sharpie marker ile stropiyer boyanabilir mi? Altın rengi mat durur mu? (stropiyer önceden beyaz tavan boyası ile boyanmış)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz