Kendi evine aylardır aydınlatma seçememiş bir insan olarak kanayan yarama sizi de ortak etmek istedim. Aydınlatma konusunda seçenek yok diyemem ancak benim beğendiklerimin fiyatları gereğinden fazla yüksek. Biraz farklı ve modern bir aydınlatmaya doğru yelken açtığınızda fiyatlar o yelkenleri hemen indirmenize sebep olabiliyor. Uzun süredir nasıl bir aydınlatma yapabileceğim konusu kafamı kurcalıyor. Kendin yap aydınlatma seçenekleri o kadar çok ki, bu seferde “yok şundan yapayım, olmazsa bundan yaparım” gibi bir saçmalamacaya girmiş durumdayım. Son durumumu daha net bir şekilde şöyle özetleyebilirim. Her gördüğüm materyali aydınlatmaya çevirme projem olduğu için kararsız dünyalarımda kayboldum. Bu yüzden kararsızlığıma sizi de ortak ederek hangi materyallerden nasıl aydınlatmalar yapılabileceğini kısaca özetlemek isterim.

Kendin Yap Aydınlatmalar

  • Ağaç dallarından avizeler yazımda paylaştığım gibi driftwood bularak basit birkaç adımda aydınlatma yapabilirim.
  • Sepetleri hep semişimdir, aydınlatma için şahane bir alternatif olabilen sepetler arasından güzel bir seçim yapabilirim.
  • Tel kağıt sepetlerine ne demeli. Çok sevdiğim kafesli modern bir aydınlatmaya dönüşebilmek için hazır bekliyorlar sanki.
  • Balona kendir veya dantelleri yapıştırarak yapılan aydınlatmalara da bayılıyorum ama biraz daha farklı bir seçenek istiyorum.
  • Kavanozlar her zaman favorim. Kavanozlarla yapılan aydınlatmaları da çok beğensem de salondan çok mutfağa uygun gibiler.

Neyse dertlerimle sizi daha fazla yormadan galerideki el yapımı aydınlatmalara göz atmanızı öneriririm. İlham verici bu kendin yap aydınlatmalardan biri sizin hayellerinizi süsleyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz