Giderek yükselen trendlerin başında ne geliyor diye sorsanız cevabım kesinlikle kendin yap projeler olur. Artık birbirine benzer şeylere para vermektense yaratıcılığınızı harelete geçirmek ve istediğiniz şeyi ellerinizle yapmak çok moda. Özellikle moda parçaları kendi tarzınızı katarak yapmanız sizi herkesten ayıracaktır. Bugün yapılışları çok basit ve fotoğraflı anlatımları olan el yapımı takıları sizinle paylaşmak istedim.

el-yapimi-takilar-00

Seçtiğim takıların hemen hepsi son günlerin en moda takıları arasında. Kimsenin göz ardı edemeyeceği taşlı bir kolye veya zincirlerle örülmüş güzel bir bileklik için dükkan dükkan gezmek yerine tam istediğiniz renklerde ve tam istediğiniz malzemelerle hazırlanmış bir takıya sahip olabilirsiniz. Evinizde takı yaparken evin köşelerinden çıkacak eski düğme, incik-boncuk, kurdele, dantel gibi parçaları mutlaka değerlendirin derim. Tabii önce onları saklandıkları köşelerden çıkartın ve  uyumlarına bakın. Beraber kullanabileceğiniz malzemeleri gruplamak insana çok vakit kazandırıyor. Almanız gereken ek malzemelere karar veremiyorsanız takı malzemeleri satan bir dükkanda şuursuzca seçimler de yapabilirsiniz. Şaka bir yana her zaman önceliklerinizi belirlemek en doğrusu. Zincire mi ihtiyacınız var, dikkatinizi dağıtmadan zincir arayışına girin.

El Yapımı Takılar

Benim en sevdiğim takı projelerinden biri eski tip vintage düğmeleri yapıştırarak yapabileceğiniz kolyeler. Bir keçe parçasının üzerine düğmeleri yan yana yapıştırarak ortaya şahane bir parça çıkartabilirsiniz. Takılarınızı evde yaparken somunlarla bile kolye yapabileceğinizi aklınızdan çıkartmayın. Ne kadar cesur olursanız ortaya o kadar güzel bir kendin yap projesi çıkacaktır. El yapımı takılar ve yapılışları galeride sizi bekliyor. Hepinizin şimdiden ellerine sağlık!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz