Donut yastık nereden çıktı demeyin. Sanırım donut yemektense evi donut ile dekore etmeyi tercih eden ilk insan ben olmayacağım. Çünkü donut dediğin önce şekliyle şemaliyle seni kendisine çeker.

Neyse Youtube kanalım için şöyle renkli, eğlenceli bir şeyler ararken Donut yastıkları gördüm ve hemen Kemeraltı’na keçe almaya gittim. Bugün size anlatacağım yastığı dikişle de yapabilirsiniz ama ben dikişsiz yapmayı tercih ettim. Dikiş yapmaya üşenmem bir yana, keçe sıcak silikonla o kadar iyi yapışıyor ki sanırım dikişten daha sağlam bir tutturma şekli olabilir.


Evinize neşe katmak, sevdiğiniz birine hediye etmek için veya çocuk odasına şahane bir detay katmak isterseniz hemen malzeme listesine geçiyorum:

  • Açık pembe ve koyu pembe renklerinde keçe
  • Ayrıca farklı renklerde keçe parçalar
  • Sıcak silikon
  • Elyaf
  • Makas

Donut yastık yapmak için öncelikle açık pembe renkli keçeyi ikiye katlayarak bir yuvarlak kesiyorum. Yuvarlağın boyutu sizin yastığınızın boyutunu belirleyeceğinden ölçü vermiyorum. Yuvarlakları dörde katlayıp orta noktasını bularak tam ortaya küçük bir yuvarlak daha çiziyorum.

Orta yuvarlağı makasla kesip çıkardıktan sonra, yastığın dış kenarlarını doldurmak için biraz açıklık bırakarak yapıştırıyorum. Silikon kuruduktan sonra ters çeviriyorum ve orta kısmını da yapıştırıyorum.

Koyu pembe keçeyi alarak yastık kılıfımın altına yerleştiriyorum ve iç ve dış kenarlarından şablon çiziyorum. Şablonu keserken makasla dalgalar yapıyorum, böylece akışkan bir krema görüntüsü elde ediyorum.

Bıraktığım açıklıktan yastığımı elyafla dolduruyorum. Yeterince dolduğunu düşündüğümde açıklığı yine silikonla yapıştırıyorum. Koyu pembe parçayı da doldurduğum yastığın üstüne silikonla yapıştırıyorum.

Son aşamada donut şekerlerini yapabilmek için farklı renklerdeki keçe parçalarından küçük şeritler kesiyorum ve bu şeritleri en üste rastgele dağıtarak silikonla yapıştırıyorum.

Bu uzun uzun anlattığım süreci bir çırpıda Youtube kanalımdan da izleyebilirsiniz tabii;)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz