Tasarıma ve yeni fikirlere olan merakım sayesinde yepyeni bir markayla daha tanışma fırsatı buluyorum. Türkiye’den çıkan Karton, isminden de tahmin edebileceğiniz gibi kartondan mobilyalar tasarlayan yepyeni bir marka. Önyargılı ilk düşüncem “kartondan mobilya mı olur?” iken kullanmaya başladıktan sonraki düşüncem “kartondan şahane mobilya olur” şeklinde değişti. Peki kartondan mobilyaların bize ne yararı var?

Kartonworks

Aslında ister istemez çevreye karşı daha duyarlı hissettiğimiz dönemlerdeyiz. Kaynakların tükenme hızı zaman zaman hepimizi endişelendiriyor. Tüketimin böylesine arttığı bir dönemde kişisel olarak neler yapılabilir sorusu duyarlı olan herkesi içten içe kemiriyor. Geri dönüştürülebilen Karton ürünleri çevreye ve insan sağlığına duyarlı. Doğa dostu olan ürünleri artık kullanmak istemediğinizde kağıt çöpüne atarak geri dönüştürmüş oluyorsunuz. Ancak çevreye duyarlı olmak için tarzınızdan taviz vermenizi istemem;) Karton tasarımcıları bu konuya özel bir önem vererek işlevsel ve dekoratif tasarımlara imza atmışlar. Yani modern ve minimalist tasarımlara yer açmaya hazırsanız bu ürünleri beğeneceğinize eminim. Gelelim benim Karton ile ilk tanışma hikayeme.

Karton Mobilyalar

Karton kitaplığım “Antartika” bana ilk ulaştığında hemen paketi açarak kafamdaki “sağlam mıdır?” sorusuna cevap aldım. Evet, çok sağlam. Hatta Karton mobilyalarınız sizi uzun süre yalnız bırakmayacak kadar sağlam. Bir kadın olarak tornavidasız ve çekiçsiz mobilya kurmaktan çok memnun kaldığımı söylemem gerek. Karton mobilyalar geçmeli olarak monte edilebiliyor. Ancak bu aşamada biraz güç kullanmak zorunda olduğunuzu itiraf etmeliyim. Açıkçası ben güçlü bir erkekten:P destek aldım.

karton-mobilyalar-02

karton-mobilyalar-03 karton-mobilyalar-04 karton-mobilyalar-055 kilo civarında yatay bir kutuda bana ulaşan kitaplığın kurulumu 5 dakika gibi bir süre aldı. Öncelikle kitaplığın tasarımını gerçekten çok beğendim. Benim gibi evdeki eşyaların yerini değiştirmeye meraklıysanız tüy gibi hafif karton mobilyaları taşımak çok kolay. Kartonun kendi dokusu ve rengi çok doğal ama dilerseniz kendinizden izler taşıyacak hale getirmek için boyayabilirsiniz. Ben sıkılana kadar bu şekilde kullandıktan sonra renklendirmeyi planlıyorum. Bu planım gerçekleştiğinde tekrar sizinle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz;) Karton tasarımlar arasında kitaplık, tabure, aydınlatma gibi her evin ihtiyacı olan ürünler var. Ayrıca kurumsal firmalara özel tasarım çözümleri de sunan Karton’un online mağazasına uğrayarak yeni ve sağlıklı bir dünyaya adım atabilirsiniz. Ben kitaplığımın yerini değiştirmeye gidiyorum:D

karton-mobilyalar-07

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz