Hayatımıza renk katan en güzel detaylardan biri sofralar. Uzun sohbetlerin değişmez mekanı olan masaları süsleme konusu ise eskisinden çok daha önemli. Artık size gelen misafirlerinize küçük sürprizler hazırlamak en önemli detayların başında geliyor. Bunu yaparken yüksek bütçelere aksesuarlar satın almak yerine kendi dokunuşunuzu eklediğiniz yaratıcı fikirlerden yardım alabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay olan kendin yap fikirler arasından en çok beğendiklerinizi misafirlerinizi ağırlamadan önce kendi masanızda deneyerek daha da geliştirebilirsiniz.

Kendin Yap Masa Süsleme

Kendin yap masa süsleme fikirlerinden sadece evleriniz için değil organizasyon ve partiler için de yararlanabilirsiniz. Düğün masalarında konuklarınızı şaşırtmak veya doğum günü davetlilerinizi küçük sürprizlerle mutlu etmek için masalarınızdan eksik etmemeniz gereken detaylardan bazıları şunlar:

  • İsim kartları hazırlayarak masada herkesin oturacağı yeri önceden belirlemek hem oturma düzeni oluşturmak hem de masanıza renk katmak için birebir. Küçük etiketlere isimler yazıp çatala sıkıştırmak veya çiçeklere takacağınız isimlikleri peçetelerle bağlamak hem kolay hem de renkli fikirlerden sadece birkaçı.

Kendin Yap İsim Kartları

  • Mumsuz ve çiçeksiz masa olmaz ama sizin çiçekleriniz ve mumlarınız nerede ve nasıl sergilenecek? Kadehlerinizi ters çevirip içlerine çiçekler, üstlerine ise mumlar koymak hem pratik hem de yaratıcı bir fikir. Boş kavanozları ve cam şişeleri mumluk ve çiçeklik olarak kullanmak ise masaya dinamizm katan detaylardan. Bu şişe kavanozları masa düzeninize göre boyayarak veya ipler, kumaşlar ve dantellerle süsleyerek etkiyi artırabilirsiniz.

Kendin Yap Mumluk

  • Peçetelerinize küçük dallar ve çiçekler takarak çok sade bir masayı şıklaştırabilirsiniz.

Kendin Yap Peçetelik

  • Meyveler sadece yemek için değil dekorasyon için de vazgeçilmezlerinizden olmalı. Masanızın ortasına meyvelerle şık bir aranjman hazırlayarak hem göze hem mideye hitap edebilirsiniz. Vazoların ve fanusların içlerini limon ve portakal dilimleriyle süslemek yine basit ama etkili bir fikir. Son olarak elmaları oyarak mumluk haline dönüştürerek masanızı evde bulunan meyvelerle süslemiş olacaksınız.

Meyvelerle Masa Süsleme

Kendin yap masa süsleme fikirleri saymakla bitmeyecek gibi galeride çok daha güzel fikir sizi bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz