Daha önce bohem ev dekorasyonu örneklerine yer vermiştim. İşte yine bohem bir ev için vazgeçilmez olan Fas tarzı ev dekorasyonundan bahsetmeye karar verdim. Renkli ve rahat bir dekorasyon için ilham alabileceğiniz örneklerde, Kuzey Afrika’nın renkleri denizin dinginliğiyle buluşuyor. Bizim kültürümüze de oldukça yakın etnik desenleri, kilimleri, perdeleri ve farklı amaçlarla kullanılabilecek örtüleriyle kolayca uygulanabilecek Fas stili  dekorasyona dair küçük ipuçları vereyim:

Fas Tarzı Ev Dekorasyonu

  • Renkli kilimler vazgeçilmezlerden. Kilim bulmak konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam ama bol renkli olması şart.
  • Rahat mı rahat sedirleri kim sevmez ki? Bizdeki şark köşesi benzeri bir köşe yaratarak veya bir sediri etnik desenli yastık ve örtülerle süsleyerek basit bir başlangıç yapabilirsiniz.
  • Fas’a özgü oymalı ahşap ev aksesuarları ülkemizde de kolayca bulunabiliyor. Ara paneller, orta ve yan sehpalar ve yine el oyması küçük aksesuarlar ile etkiyi güçlendirebilirsiniz.
  • Boş duvarları etnik desenli tabaklar, posterlerle süsleyebilirsiniz ama gerçek bir Fas teması için bölgeye özgü örtüleri duvara astığınız anda ambiyansı değiştirebilirsiniz.
  • Fas tarzı dekorasyon için geniş bir renk paleti seçebilirsiniz ama öne çıkan renkler pembe, mavi, yeşil, sarı ve kırmızı. Bu dekorasyon için benim en sevdiğim renk ikilisi turkuaz ve pembe.
  • Hazır yaz mevsimindeyken Fas tarzını balkona veya terasınıza taşıyabilirsiniz. Açık havalarda rahatlık ön plana çıktığından sedirler, yer minderleri, kilimler ve otantik fenerlerle ortaya muhteşem bir sonuç çıkartacağınıza eminim.

Fas Temalı Ev dekorasyonu

Fas tarzı ev dekorasyon örnekleri için resimleri takip etmeniz yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz