Evleri kendi ellerinizle güzelleştirmek gibisi yoktur. Bu yüzden yeni sezonla beraber el yapımı ev aksesuarlarına göz atmaya karar verdim. Ev aksesuarları evinize sıcaklık ve tarz katanbir detay olduğundan çok önemlidir ama eviniz için kendi tasarımınız bir aksesuarı kullanmak gibisi yoktur.

El Yapımı Ev Aksesuarları

Kendi ellerinizle yeni aksesuarlar tasarlamak isteyip beceremem diye korkuyorsanız basit mi basit kendin yap projeler arasından dişinize uygun bir fikir bulacağınıza eminim. Örneğin; bir kavanozu boyayıp kendir ipiyle veya zincirle süsleyerek bile ortaya yepyeni bir aksesuar çıkartmış olursunuz. Kendi yapacağınız aksesuarlarda hayal gücünüze güvenmeniz yeterli ama biraz ilham almak en doğal hakkınız. Beğendiğiniz bir objeyi evinizin tarzına göre değiştirerek en iyi sonucu yakalayabilirsiniz.

El Yapımı örgü aydınlatmalarÖrneğin şimdi yazlıklara taşınma dönemindeyiz yani yazlık eviniz için güzel aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. İlhamını denizden ve doğadan alacağınız aksesuarlar için doğal malzemeler kullanarak muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin; sadece halat ve deniz kabuklarıyla yapabileceğiniz onlarca güzel şey var. Deniz kenarından toplayabileceğiniz çakıl taşları, deniz kabukları ve ağaç parçalarıyla çerçeveler, mumluklar, servis aksesuarları tasarlayabilirsiniz. Yazlığınızda daha keyifli vakit geçirmenizi de sağlayacak kendin yap projelere bir kere başladıktan sonra bırakmanız çok zor olacak.

Kendin Yap Ev Aksesuarları

Eski eşyaları ve aksesuarları değerlendirerek bile ortaya yeni ve farklı aksesuarlar çıkartabilirsiniz. Örneğin; sıkıldığınız eski vazoları farklı renklere boyayarak yenileyebilirsiniz veya cam şişelerin içine boya dökerek canlı renklerde yepyeni vazolar elde edebilirsiniz. Eski aydınlatmaları kumaşlarla, düğmelerle veya örgü ve dantellerle kaplayarak yenileyebilirsiniz. Bu sayede ev aksesuarlarınız hem çok ekonomik hem de çok yaratıcı olacaktır. El yapımı ev aksesurlarını yapılışlarıyla beraber inceleyerek neler yapabileceğinizle ilgili güzel fikirler edinebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz