Ev düzenleme için pratik çözümleri seven biri olarak kendi önerilerimi de bloga eklemenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Youtube için çektiğim daha düzenli olmanızı sağlayacak 7 ipucu ile evde çekmecelerden dolaplara kadar farklı pratik fikirler verdim. Dağınıklık benim ikinci adım olabilir:) ama kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Yaptıklarımın bir kısmını da sizinle paylaşayım da aramızda benim gibi kronik dağınıklar varsa bir toparlanırız belki dedim 😀

Dolap Düzenleme

İlk düzenleme ipucu gardroplarla ilgili olacak. Askıya plastik duş perdesi askılarından geçirip üzerine çantalarınızı ve şallarınızı asabilirsiniz. Bu halkalar çok ucuz olduğundan ekonomik de bir çözüm getiriyorlar aslında.

Kutu içeceklerin açma halkalarını bundan sonra atmayın, çünkü pratik bir fikir daha veriyorum. Açma halkasını çıkartıp elbise askısının tepesinden geçirin ve ikinci askıyı da bu halkaya takın. Böylece tek askıdan birden fazla kıyafeti düzenli bir şekilde saklayabiliyorsunuz. Yaşasın geri dönüşüm diye bağırmak istiyorum açıkçası.

Çekmece Düzenleme

Lastik tokaları toparlayarak çekmecemi düzenlemeye başlıyorum. 1 TL dükkanlarından da bulabileceğiniz karabinalardan satın alıp buna lastik tokaları geçirin. Böylece hepsi tek bir yerde dağılmadan sizi bekleyecekler.

Gözlükleri toparlamak hem de görünür yerde tutmanın en güzel yolu askıya asmak. Ben uzun süredir gözlükleri bu şekilde saklıyorum, size de öneririm. Ben askıyı duvara astığımda da çok dekoratif göründüğünü düşünüyorum;)

Tel toka kullananlardansanız sürekli kaybediyorsunuzdur. Hem dağılmayı hem de kaybolmayı engellemek için tüm tokaları bir kağıt mıknatısla toplayın. Mıknatısı dolap içerisine veya duvara yapıştırabilirsiniz. kağıt formunda mıknatısları ben baskı merkezlerinden buluyorum ama bulamam diyorsanız eşantiyon mıknatısları da değerlendirebilirsiniz.

Masa Düzenleme

Masada çalışanların korkulu rüyası şarj kabloları değilse nedir? Olaylar tam olarak şöyle gelişir: Telefonu şarj kablosundan ayırırsın ve kabloyu masaya bırakırsın. Sonra bir dönüp bakarsın ki kablo çoktan masanın altını boylamış. Aşağıya eğilince birbirine karışan kabloları ayırmaya çalışırken kafanı masaya çarpar, sinirden işi gücü bırakırsın (temsili değil gerçek olay)

Neyse kırtasiyelerden kolayca bulunan metal kıskaçlardan alın ve kabloyu bundan geçirip masanın kenarına kıstırın. Masanız çok kalınsa bir sekreter altlığına da kıskaçları takabilirsiniz. Sürekli kullandığınız kabloları yan yana geçirince hazır şarj istasyonunuz hazır ve nazır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz