Aslında takı yapımıyla ilgilendiğim bir dönem olmasına rağmen kanalımda da, blogda da bu konuya yeterince yer vermediğimi düşününce konuya hemen el atmaya karar verdim. Daha önce yaptığım bohem kolyeleri buradan paylaşmıştım ama bu sefer herkesin yapabileceği ve az malzeme kullanılan takıları paylaşmaya karar verdim.

Takı yapımı konusundaki tecrübelerim aslında Üniversite yıllarına dayanıyor. Üniversite döneminde yazları Olympos’ta Nilay’ın takı standında vakit geçirirken kendimce bir şeyler  yapıp satıyordum. Sattıklarımın parasıyla da tatili uzatıyordum aslında;) Sonrasında bununla ilgili bir iş yapmasam bile zaman zaman kendime ya da çevreme ufak tefek takılar yapmışlığım vardı. Düşününce takı yapımına uzun bir ara vermişim gibi hissettim.

Kanalda ilk olarak sadece tel ve birkaç boncuk kullanarak yaptığım yüzükleri paylaşmıştım. Kendin yap yüzükler çok ilgi görünce bunu bir seriye dönüştürüp 5 bileklik ve 5 kolye yapımı daha paylaştım. Şimdi hepsini bloga da ekleme zamanım geldi sanırım.

5 Kolay Kendin Yap Yüzük


Bunun için takı malzemeleri satan dükkanlardan bulabileceğiniz orta kalınlıkta bir tel kullandım. Ben bakır rengi tercih ettim ama bu tellerin hemen her rengi bulunabiliyor. Normalde yüzük yapımı için kullanılan özel bir malzeme var. Bu malzeme hem ölçü almanıza hem de şekil vermenize yardımcı oluyor. Benim bu malzemeye alternatifim ise havuç oldu. Bir havucu hem ölçü almak hem de yüzüğü şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Yüzüklerle ilgili en sevdiklerim eklem yüzükleri oldu. Normalde eklem yüzükleri bana biraz sert geliyor. Bu yüzden sevsem de pek kullanamıyorum. Tel versiyonları bence çok kullanışlı oldu.

5 Kolay Kendin Yap Bileklik


Yüzükleri yaparken telleri eğip bükmek çok hoşuma gidince sıra bileklikleri yapmaya gelince yine tellerden vazgeçemedim. Bu sefer yaptığım bilekliklerin ikisinde tel ve doğal boncuklar kullandım. Bunlar daha çok bilezik gibi oldu diyebilirim aslında

Şahmeran yapmayı ne zamandır istiyordum. Bu yüzden hazır bileklik yapımı paylaşırken şahmeranı da araya sıkıştırdım. Sadece zincir ve basit bir ara aksesuarla kendi elinize tam oturan bir şahmeran siz de yapabilirsiniz. Neyse benim yaptıklarımın detayları zaten videoda.

5 Kolay Kendin Yap Kolye

En sevdiğim aksesuarlardan biri de kolyeler. Bu sene choker modası olunca basit bir choker yapımıyla başladım. Deniz kabuğu kolyeleri seviyorsanız bunları delmenin ne zor olduğunu da belki bilirsiniz. Bu yüzden yine tellerle sararak bir deniz kabuğunu da kolye ucuna dönüştürdüm. Halen çok severek kullandığım bohem kolyemi de videoya çekmeyi unutmadım tabii. Bu arada Pinterest’te mandal yaylarından yapılan kolyeleri görüp çok beğenmiştim. Bu sefer bu fikri de deneme fırsatı buldum ve gerçekten sonucu çok beğendim. Pratik fikirleri hep sevmişimdir zaten.

Bolca takıp takıştırmayı seviyorsanız, çevrenizdekileri kendi yaptığınız takıları hediye etmek istiyorsanız ya da sadece vakit geçirmek istiyorsanız bile bu fikirler size iyi gelecek diye düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi denediğiniz fikirleri benimle Instagram’dan paylaşmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz