Duvarları dekore etmek sanırım en sevdiğim şey. Evin havasını hemen değiştirmek için en kolayı duvarlara el atmak bence. Bu sefer Youtube için hazırladığım duvar dekorasyonu videosu için son dönemlerde çok trend olan ve benim de çok denemek istediğim üç minimalist kendin yap proje hazırladım. Hepsinin benim tarzımı da birebir yansıtan bohem detaylarının olması da cabası. Kolay yapılabilen projeleri ben de sizin gibi çok sevdiğimden yapımlarının çok kolay olduğunu peşinen söylemem gerek. Ama sonuçları bence muhteşem <3 Peki sizce nasıl??

Kuru Çiçeklerle Kasnak Süsleme

Sanırım artık kasnak gördüğünüzde aklınıza ben geliyorumdur:) Geçmeli kasnakla yapacağım ilk proje Instagram’da karşıma çıkmıştı. Kasnağa tül gerip üzerini kuru çiçeklerle süsleme fikri basit olmasına rağmen bence muhteşem. Kuru çiçek fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu da bu proje sayesinde öğrendim. Kendi toplayıp kuruttuğum başakları satın aldığım pembe kuru çiçeklerle karıştırıp aralarına çok az kuru tohumlar ekledim. Çiçekleri aranje ederken oldukça stres atacağınıza emin olun. Çiçekleri masaya yayınca Instagram’a da bolca malzeme çıkıyor. Kuru çiçekleri sıcak silikonla yapıştırınca gayet sağlam oluyor bu arada.

Gün Işığı Ayna

Pinterest’te oldukça popüler olan bir projeyi daha yapılacaklar listeme atmıştım. Çöp şiş çubukları ve küçük yuvarlak bir aynayla gün ışığına benzeyen ve bohem görüntüsüyle beni benden alan bir proje var. Benim tercih ettiğim çöp şişler yatay hatta cilalanmış ve uçları sivriydi. Satılan ince çubuklarla da bu projeyi deneyebilirsiniz.

Yuvarlak aynamın etrafına çöp şişleri eşit aralıklarla dizdikten sonra bir uzun bir kısa görünmesi için aralardan birer adet çöp şişi keserek kısalttım. Bu işlemi göz kararı yaptım. Daha sonra aynayı ters çevirerek sıcak silikonla çöp şişleri yapıştırdım. Ben daha sık yapıp yapmama konusunda kararsız kalmıştım ancak bu hali oldukça hoşuma gitti. Asmak için arkasına hazır satılan bir aparat takabilirsiniz. Ben bir ipi düğümleyip hunharca sıcak silikonla yapıştırdım.

Modern Yün Duvar Süsü

Malzemeleri sayıyorum: iki kasnak :))) Evet, yine kasnak kullanacağımız bir proje daha. Hem de bir değil, tam iki adet kasnak kullanacağız:) Bu seferki kasnaklar geçmeli değil yani ucuza alacağınız iki farklı boyutta kasnağa ve artan yünlere ihtiyacımız var. Modern görünümlü bu yün duvar süsleri inanılmaz popüler ve basitliğin güzelliğini en güzel yansıtan detaylardan. Kalın yünlerle bence çok daha güzel görünen bu projede ben siyah-beyaz renklerinde kalın bir yün ip ve pembe tonlarında ince bir yün ip kullandım. Kalın olan yünü ikili olarak büyük kasnağa geçirdikten sonra küçük olan kasnağa ince yünden 5-6 kat yaparak geçirdim.

Küçük olan kasnağı büyük olanın içerisine yine yünle tutturduktan sonra yünü istediğiniz şekilde sekerek son haline sokabilirsiniz.

Dekorasyon trendlerini uygulamak için bence en doğru yol her zaman kendin yap projelere yönelmek. Satın aldığınızda trendleri hem geriden takip etmek zorunda kalıp hem de tomarla para harcıyorsunuz.  Bu arada bir süredir sizden gelen projeleri bana Instagram’dan göndermenizi istiyorum. Tarzmeselesi sayfalarından görüp denediğiniz veya kendi yaptığınız projeleri benimle paylaşırsanız ben de herkesle paylaşmak istiyorum. Hem birbirimizi daha iyi tanımak hem de kimler neler yapıyor görmek için aklıma gelen en iyi yol bu gibi görünüyor. Kısacası bekliyorum:)))

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz