İşte yeni nesil düğünlerin en sevdiğim detaylarından biri: fotoğraf köşesi. Anı köşesi de denen bu alanın amacı düğün davetlilerine güzel bir hatıra fotoğrafı bırakabilmek. Bir süredir her düğünde karşımıza çıkan özel tasarım çerçeveler bu fikrin en basit uygulanma şekillerinden biri olsa da akıllarda kalıcı bir etki yaratmak amacındaysanız düğün konseptinize uygun bir köşe yaratmanız gerekiyor.

Düğün İçin Fotoğraf Köşesi Fikirleri

Fotoğraf köşenizi düğün organizasyonunuzu kim yapıyorsa onlara hazırlatabileceğiniz gibi yaratıcı fikirlerden yola çıkarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Anı köşenizi yaratırken öncelikle düğün mekanınıza uygun bir seçim yapmalısınız. Açık havada yapılan bir düğünle kapalı bir mekanda yapılan düğün arasında çok fark olacağından istediğiniz anı köşesi de mekana uygun olmalı. Açık havada geniş bir alanda bol aksesuarlı ve çok detaylı şahane bir köşe yaratabilirsiniz. Son dönemde gördüğüm en romantik anı köşelerinden biri kızılderili çadırlarıyla hazırlananlar. Kızılderili çadırını yastıklar, avizeler ve dantellerle dekore ederek konuklarınıza unutulmaz bir düğün hatırası hediye edebilirsiniz. Bu fikri hem sahil düğünü hem de kır düğünü için uygulayabilirsiniz. Kapalı bir alanda bu fikri uygulamak hayal ettiğiniz etkiyi yaratmayacaktır.

Sahil Düğünü İçin Anı Köşesi

Fotoğraf köşesi arka planlarında son dönem revaçta olan eski kapıları bulmak zor olabilir ancak çiçeklerle süslendiğinde şahane bir görünüme kavuşacağına emin olabilirsiniz. Düğünlerde elde taşınan fotoğraf çerçevelerinin yerini fotoğraf köşesine kurulan çerçeveler aldı. Ağaca asimetrik olan asılan çerçevelerin köşelerini biraz çiçekle süsleseniz bile yeter. Ya da çerçevelerin içini boş bırakarak konukların birden fazla çerçeveden poz vermesini izleyebilirsiniz. Dar bir alanda yapabileceğiniz en kolay şey dantel ve kurdeleler ile hazırlanan arka planlar olacaktır. Fotoğraf köşesinde bu kadar az detay kullandığınızda etrafa poz verirken kullanılacak gözlük, konuşma balonu gibi aksesuarlar bıraksanız iyi edersiniz.

Kendin Yap Fotoğraf Köşesi

Fotoğraf köşenizi yaratırken özel zevklerinizden de yola çıkabilirsiniz. Örneğin çift olarak kitap okumaya düşkünseniz kitaplarla veya kitap sayfalarıyla dolu bir anı köşesi yaratabilirsiniz. Ev kuşuysanız misafirlerinizi nostaljik bir oturma odasında konuk edebilirsiniz. Belki öğretmensinizdir ve kara tahta önünde poz vermek sizin için unutulmayacak bir anı olabilir. Kara tahtayı yazı ve resimlerle doldurmaksa sizin hayal gücünüze kalmış. Basit malzemelerle düğün gününüzün en unutulmaz köşesini yaratmak sandığınızdan çok daha kolay. İlham verici fikirler sizi bekliyor.

dugun-fotograf-kosesi-00

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz