Deniz Temalı Baby ShowerOrganizasyon olayına fena alıştık. Yaş ilerledikçe evlenenlere çocuklananlar eklenmeye başladı. Böylece düğünlerle başlayan organizasyonlarımıza;) baby shower partisini de eklemiş olduk. Aslında bizimki tam bir baby shower sayılmaz çünkü Cem Bey’in aceleci davranması ve bizim ayrı şehirlerde yaşamamız kutlamayı Cem’in hemen doğumu sonrasına almamıza sebep oldu. Yani bizimki tam bir “Hoş geldin Bebek” partisi oldu. Böylece eve kutlama için gelen konuklar yanlarında küçük hediyelerle ayrılırken keyifli zaman geçirmiş oldular. Peki aceleci Cem Bey için hızlıca neler yapıldı?
Kendin Yap Baby Shower
Sonay (kendisi Cem Bey’in annesi olur) baby shower temamızı deniz olarak belirlediği andan itibaren maviler ve kırmızılar havada uçuştu. Deniz temalı kurabiyeler taze annemiz Sonay’ın maharetli ellerinden çıktı. Kendisi daha önce blog için Sevgililer Günü cupcake tarifleri hazırlamakla kalmayıp benim düğün pastamı ve kurabiyelerimi yapmıştı. Yani kendi işi gereği kurabiyeler annemizin ellerinden çıktı.

Deniz Temalı Kurabiyeler

Temaya uygun etiket tasarımları yine aile içerisinden Aysel’in imzasını taşıyor. Cem’in ziyaretçileri kolonya, çikolata, kolonya, sukulent ve kurabiyelerle dolu güzel bir hediye paketini yanlarında götürme şansını buldular.Hediye paketleri için satın alınan kraft paketler temaya uygun olarak mavi dantel şerit ve deniz yıldızıyla süslendi.

Baby Shower Paketleri

Baby Shower Sukulent

deniz-temali-babyshower-06

Baby Shower için kullandığımız deniz temalı ahşap deniz fenerlerini, çerçeveleri, kolonya şişelerini ve can simitlerini Kemeraltı ve Euro Flora’dan satın aldık. Can simitlerini ben hazırladım, yapılışını yazının en altında bulabilirsiniz. Deniz temamızın olmazsa olmazı olan balık ağı Sezen’den hediye olarak geldi. Balık ağını balık malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz.Emin olun balık ağı baskılı masa örtülerinden çok daha güzel bir görünüm yakalamanızı sağlayacak.

Denizci Baby Shower

Kısa süre önce sahil düğünü için hazırladığımız kağıt kayıklar temaya uyunca tekrara girerek aynılarını bu kez Cem Bey’e uyarladık. Yelkenlere “Cem” ve “Ahoy” yazdıktan sonra kağıt kayıkları can simidine benzeyen Polo şekerlerle doldurduk.

Kendin Yap Baby Shower

Deniz temasını vurgulayan bayrak, kokteyl çubuğu ve şişe etiketlerini ise Eser hazırladı.

deniz-temali-babyshower-14Cem’in ilk doğduğu andan itibaren WhatsApp’tan bize ulaşan ilk fotoğraflarıyla bir kolaj yaparak çerçevesini de temaya uygun olarak süsledim. Deniz kabukları ve halatla yaptığım süsleme pratik olmasına rağmen hiç fena olmadı;) İnce bir kendir ipi ve bir yapıştırıcıyla her ismi kolayca yazabilirsiniz. Benim en büyük şansım üç harfli bir isim yazmak oldu.
El Yapımı Çerçeve

Partiye zemin hazırlamak için masada ve camda kullandığımız balık ağının üzerine gerçek deniz yıldızları ve kabukları takarak çok daha güzel bir atmosfer elde ettik. Yine kır düğünümüzden kalan cam damacana bu sefer şerbet için masadaki yerini aldı. Şerbet için bardak yerine temaya daha uygun olan şişeleri tercih ettik. Bizim kullandığımız şişeler Doağadan Bitki Çayı‘nın şişeleri. Marketlerden kolayca bulabileceğiniz bu çayların şişelerine gerçekten bayılıyorum. Eğer bir kutlama organize etmeyi düşünüyorsanız bu şişeleri içecek servisi için değerlendirmeyi sakın unutmayın. Şişeleri ince halatla sarıp uçlarına tasarladığımız deniz temalı etiketlerden takınca sonuç şahane oldu.

Deniz Temalı Bebek Karşılama Partisi

Masada gördüğünüz Cem yazısını kendinize göre kişiselleştirerek hazırlatabileceğiniz pek çok site bulunuyor.Tabii bu yazıyı evde kartonla veya straforla siz de hazırlayabilirsiniz.

deniz-temali-babyshower-07Baby Shower partimizi fotoğraflayan Mehmet’e çok teşekkürler! (Kendisi Cem Bey’in babası olur.) Kısacası imece usülü başarılı organizasyonlarımıza bir yenisini daha eklemekten gurur duyuyoruz.

Ekibe hoş geldin Cem Bebek:)

Can simidini nasıl yaptık?

Dekoratif Can Simidi Nasıl Yapılır?

Böyle bir temaya çok uyan can simitlerini hazır strafor halkalarla kolayca yapabilirsiniz. Biz ebatlarını gerçek can simidine uydurmak için spagetti diye bildiğimiz strafor çubukları kullandık. Öncelikle spagettiyi istediğiniz boyuta uygun olarak kesin ve halka şeklini verin.

Spagettinin uçlarını birleştirmeden önce beyaz renkli opak çocuk çorabının bacaklarını ve burun kısmını keserek çıkartın. Çorabı spagettinize geçirdikten sonra spagettinin iki ucunu tutturarak tam bir halka haline getirin.

Dekoratif Can Simidi Yapımı

Uçları tutturmak için bolca koli bandı kullanın. Koli bandıyla yeterince sarmazsanız uçlar kolayca atabiliyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra çorabı gerdirerek uçlarından dikin. Bundan sonra partinizin renklerine göre kurdeler alarak çorabı diktiğiniz yerleri kapatacak şekilde yapıştırın. Burada dikkat etmeniz gereken detay kurdeleyi tamamen yapıştırmamak ve çok hafifçe gevşek bırakmak. Son aşamada can simidinin etrafına halat geçirdikten sonra kurdeleyi istediğiniz gibi yapıştırabilirsiniz.

El Yapımı Can Simidi

Şimdi sıra geldi yazılara. Bu tip partilerde tercih edebileceğiniz “Welcome Aboard” ve “Ahoy, It’s a Boy” yazılarını yazıcıdan çıkardıktan sonra simidin üzerine yapıştırıyoruz. Vee işte can simitlerimiz hazır.

Can Simidi Nasıl Yapılır

2 YORUMLAR

  1. Her şey için teşekkürler Yeşim Hanım. Herşey sizlerinde sayesinde çok güzel oldu. Cem den sana küçük küçük tatlı öpücükler:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz