Bazı fikirlerler beni öylesine heyecanlandırıyor ki, hemen denemek ve sonucu görmek istiyorum. İşte dondurma çubuklarından raf yapma fikri de beni böyle heyecanlandırdı. Herkesin yapabileceği kadar kolay bir kendin yap proje olmasının yanısıra, rafın dekorasyonda son dönemde çok trend olan bir şekli var.

Altıgen bir raf, yaşam alanınıza sandığınızdan çok daha fazla hareket katabilir. Bu rafın en sevdiğim tarafıysa birden fazla yaparak asimetrik şekilde astığınızda şahane bir petek görünümüne kavuşması. Duvar dekorasyonunda böyle minik raflar hayat kurtarıcıdır. Küçük saksılarda sukulentler yerleştirebilirsiniz. Koleksiyon ürünlerini sergilemek için kullanabilirsiniz. Ufak biblolar yerleştirebilirsiniz. Bu arada bence çalışma masası dekorasyonunda da hayat kurtarıcı olabilir. Neyse fikir çok ama biz nasıl yapıldığına geçelim.

Öncelikle ben bu projede dondurma çubuğu yerine tahta spatula daha doğrusu tahta dil basacağı kullandım. Peki neden dondurma çubuğu dedin diye soracaksınız, haklısınız. Projenin aslı dondurma çubuğuyla yapılıyor ancak ben satın almak için gittiğimde bu malzemeyi buldum. Dondurma çubuğu olarak kullananlar da varmış, ben de daha büyük olduğundan bunu tercih ettim ama seçim sizin. İsterseniz hazır yaz gelmişken tahta dondurma çubuklarını biriktirebilirsiniz.

dondurma-cubugundan-raf

Malzemeler

  • Tahta donudrma çubuğu veya spatula
  • Yapıştırıcı
  • Vernik

Öncelikle çubukları düz bir zemin üzerinde altıgen şekilde yerleştiren.
Aralardan birer çubuk azaltarak yerde 3 çubuk bırakın.
Çubukların köşelerine yapıştırıcı sürerek, üstlerine çıkardığınız çubukları yerleştirin.
Aynı işlemi rafınız istediğiniz derinliğe ulaşana kadar devam ettirin.
Ben 16 sıra yaparak rafı tamamladım.
Yapıştırıcı donduktan sonra rafı vernikleyin veya boyayın.

Güzel günlerde kullanın;)

2 YORUMLAR

  1. Merhaba, malzemeleri nerden bulabilirm?
    bunun dışında kasnak projenizi de çok beğendim fakat nerelerde bulabileceğimi bilmiyorum, yardımcı olursanız çok memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz